На Харківщині майже у 100 людей виявили коронавірус за тиждень — епідеміологиня

Ексклюзивно
Харківська обласна інфекційна лікарня. Квітень 2023 року. Фото: Олена Клименко/Суспільне Харків

У Харківській області коронавірус підтвердили у 97 людей з 18 вересня. З них 21 — у лікарні, померлих немає.

Про це Суспільне Харків сказала директорка обласного центру контролю та профілактики хвороб Любов Махота.

"Дослідження продовжуються, проводять швидкі тести. До цього часу, коли більше реєструвалося випадків, ми направляли на геномне дослідження до центру громадського здоров'я до Києва вибірково. Відсьогодні отримали вказівку направляти на дослідження всі позитивні результати, підтверджені методом ПЛР. Стосовно циркуляції вірусу в області, то це "Омікрон". Іншого ми поки не реєстрували", — повідомила Махота.

За її словами, коронавірус зараз розглядається в групі гострих вірусних захворювань.

Суспільне Харків

Масової пандемії в області немає, розказав під час брифінгу 27 вересня директор обласного департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов.

"Наближається сезон епідзахворюванності ГРВІ, може бути і підвищення захворюваності на коронавірус. Потрібно щепитися групам ризику, тим, хто перехворів, та усім, хто виїжджав за кордон. Я б радив усім вакцинуватися, якщо минув час з останньої дози", — каже Хаустов.

За його словами, в області достатньо вакцин.

Коронавірус на Харківщині

  • 13 квітня 2020 на Харківщині зареєстрували першу смерть від коронавірусної інфекції — померла 71-річна жителька села Високопілля Валківської громади. Вона продавала свічки у церкві.
  • У грудні 2020 року від ускладнень COVID-19 в лікарні Німеччини помер Харківський міський голова Геннадій Кернес. В області почали обмежувати масові заходи. Школам (5-11 класи) та вишам Харківщини рекомендували перейти на дистанційне навчання.
  • За перший рік пандемії на Харківщині померли майже 900 людей з COVID-19, серед них діти.
  • У березні 2023 року в області продовжували працювати 122 пункти щеплення проти коронавірусу
  • В останній тиждень червня 2023 року на Харківщині внаслідок коронавірусу померли четверо людей, діагноз підтвердили у 110 людей
  • З 1 липня 2023 року в Україні скасований карантин та режим надзвичайної ситуації у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube