Двадцята сесія Запорізької міської ради. Які питання розглянули під час першої частини

Сесійна зала Запорізької місцевої ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

У Запоріжжі відбулася перша частина двадцятої сесії міської ради восьмого скликання. До порядку денного увійшло 176 основних питань та 47 додаткових. Впродовж сесії вдалося опрацювати понад 50 питань. Ще близько 150 питань планують опрацювати до кінця тижня.

До участі у сесії зареєструвалися 44 депутатів із 64 обраних, тож сесію визнали повноважною. Згодом у голосуванні взяли участь до 50 депутатів

На початку сесії за пропозицією депутатки від фракції "Слуга Народу" Регіни Харченко було прийняте рішення не переривати роботу сесії під час повітряних тривог, повідомляють з сесійної зали. За це рішення проголосувало 38 з 47 зареєстрованих депутатів.

Регіна Харченко в сесійній залі Запорізької міської ради, 27.09.2023. Фото: Запорізька міська рада

На обороноздатність депутати спрямували понад 50 мільйонів, 27 з них підуть на закупівлю дронів — сказав перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Власюк. За його словами, на підтримку військових спрямують і гроші з депутатських фондів.

"Ми розглядали питання на допомогу придбання дронів подвійного призначення для військовослужбовців. Також було питання розглянути в сукупності закупівлі службових автомобілів високої прохідності", — зазначив посадовець.

Олександр Власюк, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради. Фото: Суспільне Запоріжжя

Ще понад 53 мільйони спрямували на облаштування укриттів у місті та близько 140 мільйонів — на підготовку підприємств критичної інфраструктури до зими.

За словами секретаря Запорізької міської ради Анатолія Куртєва, оскільки вже зараз зрозуміло, що зима буде складна, було прийнято рішення, щодо резервних систем опалювання.

40 мільйонів спрямували на встановлення і підключення 12 пересувних котелень для медзакладів, отриманих в рамках проєкту USAID.:

"Це котельні пересувні, які будуть розташовані в кожному медичному закладі. Це такі 12 котелень, які були надані нам міжнародною допомогою і сьогодні прийняли виділити 40 мільйонів, щоб почати їх встановлення", — підкреслив посадовець.

Анатолій Куртєв, секретар Запорізької міської ради, 27.09.2023. Фото: Суспільне Запоріжжя

Також депутати підтримали внесення змін до програми відновлення будинків, які були пошкоджені в результаті ворожих обстрілів. Зокрема, за адресами:

  • вулиця Зестафонська, 10;
  • вулиця Сталеварів, 16;
  • вулиця Кияшка, 22;
  • проспект Соборний 151.

"Ми отримали субвенцію від держави відповідно до рішення, до постанови Кабінету міністрів, в обсязі 387 мільйонів 982 тисячі 414 гривень. Це субвенція, яку ми подавали, якщо ви пам’ятаєте, ми не в повному обсязі з місцевим бюджетом могли закласти на відновлення чотирьох будинків, тому ця сума буде розподілятися відповідно до недостачі",— повідомив заступник міського голови Віктора Городинського

Заступник міського голови Віктор Городинський. Фото: Суспільне Запоріжжя

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber