Жителі Миколаївщини можуть подати заяву на отримання безкоштовних протезів

Технік-протезист робить заміри ноги дитини, 26 вересня 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Жителі Миколаївщини, які мають інвалідність, станом на 26 вересня можуть подати заяву на протезування, ортезівОртез — зовнішнє медичне пристосування, призначене для змінення структурних і функціональних характеристик нервово-м'язової і скелетної систем, ортопедичного взуття та інше. Послуги надають безкоштовно.

Про те, як працює програма кореспондентам Суспільного розповіла представниця товариства з обмеженою відповідальністю "Форвард-Орто" Тетяна Закусілова.

За її словами, у для людей з інвалідністю, військовослужбовців та інших окремих категорій населення компанія виготовляє протези, ортопедичне взуття, корсети та інше.

"Ми або виїжджаємо на заміри, якщо людина не в змозі приїхати, або скрутне становище. Консультуємо, допомагаємо, підбираємо", — каже Тетяна Закусілова.

Раз на місяць виїжджають у Миколаївську область. Вдень обслуговують до 20 людей різних за віком, розповідає представниця ТОВ "Форвард-Орто".

"Люди пенсійного віку — це перед усім ортезування. У людей багато артритів, артрозів. Це все індивідуально. Також наші бабусі, у яких болить спинка, ми пропонуємо корсети. Заміряємо, підбираємо. Люди молодого віку можуть бути після аварій. Зараз найчастіше — це воєнний стан, люди під мінами. Цивільні звертаються дуже багато у зв’язку з воєнними діями, бо і кінцівки втрачають на війні, у себе вдома. Це ми вирішуємо індивідуально", — каже Тетяна Закусілова.

Людина з протезом, 26 вересня 2023 року. Фото: "Форвард-Орто"

Всі послуги безоплатні, розказує Тетяна Закусілова.

"Люди, які звертаються, найбільш питають, яка ціна протеза, як це відбувається. Ми це пояснюємо людям, що це за державною програмою, де є закон № 321, який відповідає, що людина, якщо вона має всі папери, всі висновки й звернення, то це використовується безплатно", — говорить представниця ТОВ "Форвард-Орто".

Жителька Вознесенська Ніна Ступнікова з 13-річним онуком отримала нове ортопедичне взуття. За словами жінки, у хлопця спино-мозкова грижа і раз на рік йому потрібно змінювати взуття на нове.

"Він після оперативного втручання. Коли було три дні дитині, йому зробили операцію. Я не знаю як, але ж поставили нам діагноз спино-мозкова грижа. І з тої пори дитина потребує ортопедичне взуття. Хлопчик носить нормально взуття і йому вистачає протягом року, але ж ніжка росте і треба постійно, щоб було нове взуття", — розповідає Ніна Ступнікова.

13-річний син Ніни Ступнікової, 26 вересня 2023 року. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Технік-протезист Максим Черниш консультує та допомагає обрати взуття.

"Для цього потрібно робити повні об’ємні заміри дитини, знімати також довжину ноги. Але потім, коли ми їх привозимо, вони вже йдуть, як готова продукція, їх все одно потрібно корегувати під дитину, бо ці вироби не можуть виготовлятися як взуття", — говорить Максим Черниш.

Щоб оформити направлення на безплатне протезування, потрібно надати до Управління соціального захисту такі документи:

  • копія паспорта та ідентифікаційного коду одного з батьків (людини з інвалідністю);
  • копія свідоцтва про народження дитини (для дітей з інвалідністю);
  • копія медичного висновку про встановлення інвалідності;
  • чинна індивідуальна програма реабілітації (ІПР) із зазначенням протезно-ортопедичних виробів (за винятком протезів);
  • довідка лікарсько-консультативної комісії (для дітей без інвалідності);
  • копія посвідчення.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.