"Запоріжжя — це Європа": у місті створили новий патріотичний мурал

Стінопис "Запоріжжя — це Європа". Фото: Суспільне Запоріжжя

В Хортицькому районі міста Запоріжжя створили новий мурал на паркані біля однієї з багатоповерхівок. За словами художника Дениса Антюхова, стінопис створили для підтримки патріотичного духу місцевих жителів та Сил оборони України.

Про те, як створювали новий мурал, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Стінопис із назвою "Запоріжжя — це Європа" створили запорізькі художники в Хортицькому районі міста. Денис Антюхов, один із творців муралу, розповів, що перед розписом були проведені попередні підготовчі роботи:

"Розмір муралу десь 50 квадратних метрів, може трошки більше, бо він такої непропорціональної форми. Ми заґрунтували, ми зашпаклювали, потім закатали фон, і вже потім малювали вже самого козака і текст".
Денис Антюхов, художник команди, що створила мурал "Запоріжжя — це Європа". Фото: Суспільне Запоріжжя

Серед художників був і Микола Перепелиця — 60-річний чоловік два місяці тому приїхав до Запоріжжя з Новомиколаївки. Адже його рідне селище зазнає російських обстрілів майже не щодня.

Розповідає, намалювати новий мурал запропонували йому знайомі художники, тож без вагань погодився:

"Тільки запропонували мені, я погодився. Так, де малювати, я за. Фарби купили, пензлики в мене були".
Микола Перепелиця, художник команди, що створила мурал "Запоріжжя — це Європа". Фото: Суспільне Запоріжжя

Для створення стінопису автори витратили 20 літрів синьої та п'ять — жовтої фарби. Ще три кольори використали для зображення козака. Малювали мурал понад місяць:

Буває не йде картина, а буває йде. Пам’ятаю, вже темно, тут освітлення вже ввімкнули. А люди: «Та що ти тут?». А воно пішло. Була стіна некрасива така, а тепер їдуть і машинами мені сигналять", — каже Денис Антюхов.
Стінопис "Запоріжжя — це Європа". Фото: Суспільне Запоріжжя

Художник кажуть, що це далеко не перший мурал — таких у Хортицькому районі понад десять. Так вже створено і марку "руський воєнний корабль", і "Мрію", і пса Патрона. До дня міста Запоріжжя також планують розмалювати літери ДніпроГЕСу. Аби це можна було зробити, зараз беруть дозвіл у міськраді.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber