Окупанти використовують Запорізьку АЕС як плацдарм для обстрілів прилеглих населених пунктів — голова ЗОВА

Запорізька АЕС, фото ілюстративне. Фото: Андрія Бородуліна / AFP через Getty Images

Військові РФ використовують тимчасово захоплену Запорізьку АЕС як плацдарм для обстрілів прилеглих населених пунктів Запорізької області, а також зберігають на станції своє озброєння.

Про це сьогодні, 26 вересня, повідомив голова ЗОВА Юрій Малашко.

"Як і раніше, вони зберігають зброю на складах ЗАЕС. Також вони здійснюють звідтіля обстріл по прилеглих мирних населених пунктах, розуміючи, що ми не можемо відповісти їм".

Очільник обласної адміністрації нагадав, що на Запорізькій атомній працює п'ять реакторів у режимі "холодний стан", а один — у "гарячому стані".

На випадок виникнення надзвичайної ситуації, розроблено пам'ятку для жителів області, в якій прописаний чіткий алгоритм дій, — підкреслив Юрій Малашко.

Що відомо про ситуацію на Запорізькій АЕС

ЗАЕС — найбільша атомна станція в Європі. З 4 березня 2022 року була захоплена російськими військовими. Відтоді там постійно перебувають особовий склад і військова техніка РФ. Обстрілюють росіяни й саму станцію, руйнуючи ЛЕП, спричиняючи відключення енергоблоків і звинувачуючи в цьому ЗСУ. 5 жовтня президент Росії Володимир Путін доручив передати у федеральну власність Запорізьку АЕС. Також росіяни створили компанію для управління ЗАЕС. В Енергоатомі назвали це рішення "нікчемним", а також нагадали, що для ЗСУ рішення РФ про "приєднання" українських територій і ЗАЕС не має значення.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber