"ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" підготувало нові графіки відключень світла: як вимикатимуть та коли

Фото: Суспільне Полтава

Акціонерне товариство "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" розробило нові графіки відключень світла. 1 жовтня закінчується термін дії графіку на попередній період і починає діяти новий. Його застосовуватимуть у разі повторних обстрілів РФ енергосистеми України.

Про це Суспільному розповів начальник оперативно-диспетчерської служби "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" Роман Янченко.

Коли застосовуватимуть графіки

"ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" розробило нові графіки відключень світла. Їх застосують у регіоні у разі повторних обстрілів російською армією енергетичної інфраструктури України.

"Якщо будуть продовжуватись обстріли, звичайно, скоріш за все, графіки будуть. Такі графіки розроблялись з 2015 року, вони розроблялись на кожен рік, але минулого року їх довелось вперше застосувати. Якщо в енергосистемі України все добре, графік лежить на столі, готовий до застосування", ― каже начальник диспетчерської служби "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" Роман Янченко.

Яв встановити сповіщення. Фото: Суспільне Полтава

Відключати електрику по-новому готові вже з 1 жовтня, якщо в цьому буде необхідність, каже Роман Янченко.

"Зараз графіки будуть розподілятися на 6 черг, і трішки зміниться алгоритм їхнього застосування. Будемо застосовувати одну, дві або, може, й три черги графіку одночасно. Тому ми не можемо наперед спрогнозувати, скільки черг графіку ми будемо застосовувати на післязавтра. Ліміт доводиться на 1 день наперед, тобто максимум можемо дати прогноз на наступний день і сказати, який графік буде застосовуватись завтра", ― говорить начальник диспетчерської служби "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" Роман Янченко.

Новий графік на відміну від попереднього оновлюватиметься на наступний день щодня після отримання лімітів від "Укренерго".

"Коли графіки будуть введені, під вечір нам доводять, наприклад, ліміти, ми цей графік публікуємо, знову ж таки, на сайті і на офіційних сторінках в Facebook і Telegram, що на наступну добу введений графік і який саме графік", ― каже провідна фахівчиня прессекретаріату АТ "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" Леся Повод.

Нові графіки відключень електроенергії на Полтавщині

Графік №1 - Відключення однієї черги

Графік №2 - Відключення двох черг одночасно

Графік № 3 - Відключення трьох черг одночасно

Графік № 4 - Відключення чотирьох черг одночасно

"Якщо ваш будинок у першій черзі, то він завжди буде залишатись у першій черзі. А от години застосування цих черг і їхня тривалість будуть змінюватись. Початок черги буде циклічно змінюватись кожні 3 дні, щоб не було так, що одні й ті самі люди попадають в найнезручніші години, щоб це все змінювалось по 3 дні", ― каже начальник диспетчерської служби "ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО" Роман Янченко.

За словами Лесі Повод, графік відключення світла споживачі можуть знайти на сайті товариства за особовим рахунком чи за адресою.

За словами Романа Янченка, у разі суттєвих пошкоджень українських енергетичних мереж через російські обстріли, вимушена затримка у виконанні перемикань між чергами становитиме 4,5 години. Тобто 1,5 години світло в оселях буде, 4,5 години — ні.

Як розповів Роман Янченко, скільки черг на Полтавщині відключатимуть одночасно, залежатиме від ліміту, наданого "Укренерго" та від фактичного споживання електроенергії.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook