Молоді дизайнери: на Миколаївщині школярі створюють власноруч меблі для шкільного укриття

Учениця виготовляє стелаж. Фото: архів Антона

На Миколаївщині учні Вознесенської ЗОШ №5 придумали дизайн меблів для шкільного укриття. Зараз діти збирають гроші на матеріали, аби самостійно виготовити десять стелажів.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла вчителька Вознесенської ЗОШ №5 Олександра Орлова.

Олександра Орлова — вчителька Вознесенської ЗОШ №5, на одній з освітніх платформ дізналась про проєкт "План.Дій" мета якого залучити підлітків до відбудови країни. Вирішила разом з учнями взяти участь.

"Ми ввійшли в п'ять команд зі всієї України, які пройшли відбір для реалізації саме підліткових проєктів. Сам проєкт "План.Дій" — він має на меті розбудову країни або відбудови країни у повоєнний час саме підлітками", — говорить вчителька.

Вчителька Вознесенської ЗОШ №5 Олександра Орлова. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

За словами Олександри Орлової, коли розпочали змішане навчання, зрозуміли, що меблів в укритті недостатньо.

"Через те, що наше укриття не зовсім стандарте, тому що воно має форму довгого коридору, який знаходиться під школою і тому у нас була така потреба створити меблі, які будуть і багатофункціональними, і зручними, і не дорогими", — розповідає Орлова.

Зі слів вчительки Вознесенської школи, в рамках проєкту "План.Дій" хочуть виготовити 10 стелажів-трансформерів, що забезпечать все укриття зонами для зберігання, а також 10 пуфів-трансформерів, які можуть вмістити 30 дітей.

"Це такі перші меблі, які ми виготовляємо разом з учнями й це такий пробний варіант для того, щоб зрозуміти, маємо ми потребу ще виготовити таке, чи нам вистачить і цього, що у нас є", — говорить Олександра Орлова.

Пуф, який розробили діти. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Шкільне укриття — місце, в якому діти перебувають іноді годинами. Тут тривають уроки та перерви під час повітряної тривоги. Саме тому учні Вознесенської школи №5 вирішили зробити це місце зручним та комфортним і власноруч створити меблі для укриття.

"Спочатку бувши у школі ми розробляли прототипи і як вони були готові, вже поїхали до Києва і протягом трьох днів майстрували їх. В перший день ми приїхали, нас ознайомили з правилами користування інструментом, на другий день почали саму розробку стелажів", — розповідає учень Данило.

Учні Вознесенської школи. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

За словами учня, на третій день дітей повезли на меблевий завод де вони почали конструювати пуф.

"У нас була мета зробити два стелажі прототипних трансформерів і один пуф", — говорить Данило.

За словами дев'ятикласниці Юлії, їм показали декілька варіантів пуфів на одній із фабрик в Києві.

"Цей пуф дуже зручний, тому що він може бути багатофункціональним. Він може бути як пуф, він може бути як крісло та як такий, диван-матрац. Пуф був виготовлений безкоштовно, але наступні 10, які нам мають виготовити, будуть за наші кошти", — розповідає учениця Юлія.

Креслення стелажу. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Стелаж-трансформер учні теж збирали самостійно, використовуючи різні інструменти.

"Ми використовували багато інструментів. Наприклад, це була шліф-машинка, якою ми обробляли деревину для того, щоб вона була гладкою", — каже Юлія.

Стелаж-трансформер, який учні збирали самостійно. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

Аби реалізувати задумане, учні збирають гроші на платформі "Спільнокошт". Планують створити 10 пуфів та 10 стелажів.

"Вся вартість матеріалів та доставляння складає близько 37 тисяч, які ми збираємо саме на цій платформі. Зараз ми уже зібрали близько 59 відсотків і нам ще не вистачає 17 тисяч, щоб завершити наш проєкт. І часу нам для цього залишається всього два тижні", — говорить вчителька.

Учні збирають стелаж. Фото: архів Юлії

За словами Олександри, після того, як зберуть меблі, поділяться кресленнями та інструкціями з іншими школярами області.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.