У Чернівцях надійшли дві скарги, що учнів ліцею №7 просили підписати петицію про недовіру Ткачук. У ліцеї це заперечують

Ліцей №7 у Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях до міського управління освіти надійшли дві скарги, що учнів ліцею №7 на уроці інформатики просили підписати петицію про недовіру Ткачук. Одна скарга офіційна, інша — анонімна. В.о. директора ліцею Надія Кейван каже, що на уроці була тема петицій, але вимог голосувати не було. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про ситуацію.

В управлінні планують розпочати службове розслідування через звернення й паралельно звертатися до правоохоронців, сказала у коментарі Суспільному керівниця міського управління освіти Ірина Ткачук. Після завершення службового розслідування комісія надасть рекомендації. "Коли ми отримаємо пояснення від в.о. директора, на підставі пояснень, які надасть вчитель, тоді будуть певні рекомендації від комісії, і ми будемо діяти відповідно до них", — каже Ткачук.

У коментарі Суспільному в.о. директора ліцею №7 Надія Кейван сказала, що на уроці вивчали тему петицій, а вимоги голосувати за петицію не було.

"Я провела розмову з вчителями, я на уроці не була. Вони пояснювали, що є такі документи, як петиції. Вони розглядали державні петиції, обласні, місцеві. Звичайно, що показали нашу петицію. Вимог голосувати не було. Просто показали, що така петиція існує. Це все є в класному журналі всіх класів. Ця тема записана. Це не було випадково, вибірково чи як", — каже Кейван.

Що відомо про конфлікт у ліцеї №7 та петиції щодо довіри та недовіри Ткачук

  • 13 вересня директорку ліцею Світлану Рудько звільнили через систематичне невиконання трудових обов'язків, повідомили в управлінні освіти. Йдеться про три догани — щодо непрозорого зарахування дітей до першого класу, нецільового використання благодійних внесків та порушення безпекового середовища. Також за результатами перевірки у ліцеї зафіксували понад 90 порушень, майже половину з яких не усунули або усунули частково.
  • Ексдиректорка не погоджується з доганами — їх оскаржує у суді, також не погоджується з результатами перевірки. На її думку, управління освіти здійснює на неї тиск та є упередженим. Рудько планує судитись через звільнення.
  • Усі вчителі ліцею написали заяви про неоплачувані відпустки на два тижні. Вчителі кажуть, зробили це, бо не погоджуються з рішенням управління освіти звільнити директорку закладу й так хочуть привернути увагу влади, щоб ті переглянули рішення. У міськраді від цього відмовлялися й пропонували звертатися до суду.
  • 14 вересня директором ліцею №7 у Чернівцях призначили Сергія Кізіму, який очолював ліцей №14.
  • 14, 15 та 18 вересня уроків у школі не проводили.
  • Навчання відновили 19 вересня після того, як знайшли компромісне рішення — призначити в.о. директора ліцею №7 заступницю з навчально-виховної роботи Надію Кейван.
  • 18 вересня у Чернівцях зареєстрували петицію про висловлення недовіри керівниці управління освіти Чернівців Ірині Ткачук. Петиція за два дні набрала понад 300 голосів з 250 потрібних. Петицію зареєструвала голова батьківського комітету ліцею №7 Наталія Романюк. Авторка створила петицію, бо вважає, що Ткачук упереджено ставилась до керівництва та колективу ліцею — як наслідок, конфлікт загострився і впродовж трьох днів у школі не було уроків.
  • 20 вересня у Чернівцях зареєстрували петицію про висловлення довіри Ткачук. За добу набрала понад 320 голосів з 250 потрібних. Обидві петиції мають розглянути на сесії міської ради.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.