Кандидати від заборонених партій не увійдуть до складу Запорізької облради — рішення обласної ТВК

Фото: Суспільне Запоріжжя

Кандидати від заборонених політичних партій не увійдуть до складу Запорізької обласної ради. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Запорізької обласної територіальної виборчої комісії, яке відбулося 20 вересня 2023 року.

Про це 25 вересня повідомили у пресслужбі Запорізької обласної ради.

На засіданні Запорізької обласної територіальної виборчої комісії було прийнято відповідну постанову. Згідно з нею заборону діяльності Політичної партії "Опозиційний блок" визнано обставиною, що унеможливлює ухвалення рішення щодо обрання депутатів наступних за черговістю кандидатів у депутати Запорізької обласної ради у виборчому списку політичної партії "Опозиційний блок".

Раніше Суспільне повідомляло, що 6 березня 2023 року депутата обласної ради від політичної партії "Опозиційний блок" Миколу Пастушенка достроково позбавили депутатських повноважень відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" без прийняття відповідного рішення сесії за вироком суду.

Також 21 вересня Суспільне повідомляло, що згідно з рішенням Запорізької територіальної обласної виборчої комісії, за заявою про припинення депутатських повноважень, достроково припинено повноваження депутата та голови політичної партії "Опозиційна платформа — За життя" Сергія Кальцева.

Як вчора, 25 вересня, повідомили у пресслужбі Запорізької облради, до заяви про припинення повноважень Сергія Кальцева була додана реєстраційна картка, що підтверджує факт його виїзду за межі України для постійного проживання.

Що відомо про заборонені політичні партії

  • 22 жовтня 2022 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України остаточно заборонив діяльність в Україні "Соціалістичної партії України". Таким чином ця політична сила поповнила список заборонених раніше проросійських політичних партій, серед яких: “Опозиційний блок”, “Соціалісти”, партія “Справедливості та розвитку”, “Наші”, “Держава”, “Блок Володимира Сальдо”, “Ліва опозиція”, “Партія Шарія”, “Союз лівих сил”, “Опозиційна платформа — За життя” та “Прогресивна соціалістична партія України”.
  • 22 вересня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України остаточно заборонив на території України діяльність "Партії Шарія".
  • 15 вересня 2022 року Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя", крім того, кільком депутатам ОПЗЖ оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства.
  • 8 червня 2022 року восьмий апеляційний адміністративний суд заборонив діяльність політичної партії "Опозиційний блок".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber