Cоціальні послуги, гарячі обіди, виплати. Які послуги надають у Дніпрі вимушеним переселенцями

Суспільне Дніпро

У Дніпрі понад 182,5 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які офіційно зареєстровані та проживають у місті. З них понад 149 тисяч зареєстровані після 24 лютого 2022 року. Перебуваючи у місті, переселенці можуть отримати усі місцеві соціальні гарантії, допомоги та послуги.

Про це йдеться у пресрелізі міської ради Дніпра, який отримало Суспільне.

Переселенці, які перемістилися до Дніпра з тимчасово окупованих територій або де ведуться активні бойові дії, мають право звернутися до управлінь соцзахисту, щоб отримати довідку ВПО, подати документи на отримання відповідної державної допомоги на проживання, а також на призначення інших соцдопомог, якщо потребують.

"Наприклад, допомогу на проживання нині отримують більше ніж 115 тис. вимушених переселенців. Інші види допомоги – понад 2 тисяч ВПО. А ще у Дніпрі вони мають право на отримання безкоштовних гарячих обідів. Для цього теж треба звернутися до управління соцзахисту і отримати талон. Якщо ВПО із числа незахищених верств населення і мешкають у місцях компактного проживання, то їм двічі на день доставляють гаряче харчування. На сьогодні гарячі обіди отримують близько 3 тисячі осіб щодня", — розповіла заступниця начальника відділу Правобережного управління соцзахисту по Новокодацькому району міськради Дніпра Наталія Прокопенко.

Окрім цього, за її словами, понад 28 тисяч родин ВПО пройшли анкетування для визначення потреб переселенців.

"Серед іншого скеровуємо їх до лікувальних установ щодо отримання психологічної допомоги, закладів освіти тощо", – додала посадовиця.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро