ISW: російські збройні сили формують нові розвідувально-штурмові бригади для війни в Україні

Російські військові під час тренувань на тимчасово окупованій території Донецької області, 31 січня 2023 року, фото: AP

Російське військове керівництво продовжує докладати зусиль для розбудови збройних сил РФ відповідно до потреб російських військ, що воюють в Україні.

Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як відзначає ISW, російське видання "Известия", посилаючись на джерела в російських збройних силах, повідомило 25 вересня, що російські збройні сили формують розвідувально-штурмові бригади в загальновійськових арміях і новостворених армійських корпусах. За даними видання, ці бригади вже активно набирають особовий склад.

"Известия" повідомило, що нові підрозділи будуть складатися зі штурмових військ, призначених для прориву багатошарової оборони, і розвідувальних військ, які будуть вести розвідку на "тактичну глибину".  Зазначається, що кожна бригада отримає танки, легкі броньовані машини, артилерію і різні безпілотники.

"Известия" підкреслили, що ці нові бригади призначені для подолання заздалегідь підготовлених українських оборонних позицій, особливо в тих районах Донбасу, де з моменту першого російського вторгнення в 2014 році українські війська розширюють і обладнують укріплення. Полковник Валерій Юр'єв, голова Союзу десантників Росії, сказав "Известиям", що війна підкреслила "необхідність мати спеціалізовані підрозділи для штурму укріплених районів" і що "потрібні окремі штурмові частини і з'єднання", — йдеться в аналітичному звіті.

Аналітики додали, що російські військові раніше намагалися адаптуватися до уроків, отриманих в Україні, формуючи подібні штурмові ротні підрозділи. Вони були призначені для нападу на міські та укріплені райони. Йдеться про роти "Штурм-З", які діяли переважно активно і здебільшого безуспішно вздовж лінії фронту Донецьк — Авдіївка та на фронті Луганська — Харківська область, зазначили в  ISW.

Аналізуючи російську військову реформу та створення нових загальновійськових формувань рівня армії та армійських корпусів, в ISW відзначили, що залишається незрозумілим, як російський апарат формування збройних сил зможе набирати, навчати та укомплектовувати бригадні, армійські та армійсько-корпусні формування, враховуючи безліч проблем з мобілізацією, з якими зараз стикається російська армія.