У Дніпропетровському обласному центрі контролю та профілактики хвороб обладнали приміщення для зберігання вакцин

Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпропетровському обласному центрі контролю та профілактики хвороб обладнали приміщення для зберігання вакцин, розповіла Суспільному фахівчиня закладу Валентина Портних. Встановили холодильні камери, термодатчики та дистанційний моніторинг. Звідси препарати для щеплень транспортують в усі лікарні області.

Помічниця лікаря-епідеміолога Неля Крайняк розповідає, вакцини, які обласний центр контролю та профілактики  хвороб розподіляє на лікарні регіону зберігають у великих холодильних камерах та спеціальних термосумках.

"Тут холодяться елементи, вони заморожені, якщо приїжджають райони навіть і в них розморозилися — я міняю в їхні сумки", – каже Неля Крайняк.

У складі для холодильного обладнання встановлені 10-ти і 40-ка кубові камери, розповідає представниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Валентина Портних. Каже, на них є датчики, які фіксують температуру всередині й зовні, ці показники надходять на хмарне сховище. Тож в будь-який час можна перевірити в яких умовах зберігається вакцина, зазначає Валентина Портних. Працюватиме система й при відключеннях світла.

"Від 2 до 8 градусів зберігає температуру обладнання, навіть при вимкненні електроенергії до 55 годин. І ще резервні джерела, вся система працює ефективно", – каже представниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Валентина Портних.

Дніпро – перше місто в Україні, де на камерах для зберігання вакцини встановили дистанційний температурний моніторинг, розповідає Валентина Портних.

"Це просто може бути навіть на наших гаджетах установлена дистанційно, що я буду сидіти дома і відслідковувати, яка буде температура", – каже вона.

Система і прилади для зберігання вакцини надані міжнародними партнерами і відповідають світовим вимогам – розповідає Валентина Портних. За її словами, в усіх лікарнях області, де проводять щеплення, нині також встановлюють сертифіковане обладнання і генератори.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро