Польська журналістка заявила, що у ЄС нібито запропонували Україні "повалити владу в Польщі". У МЗС відповіли

Будівля Міністерства закордонних справ України, фото: УНІАН

Міністерство закордонних справ України відкинули інсинуації польських ЗМІ про нібито обіцянку Німеччини та Франції забезпечити Україні швидкий вступ до ЄС в обмін на "повалення" нинішнього уряду Польщі.

"Зазначена інформація не відповідає дійсності. Категорично відкидаємо такі інсинуації. Українська сторона жодних таких пропозицій не отримувала, намірів втручатися у внутрішні справи Польщі не мала і не має. Ба більше, Україна високо цінує підтримку Польщі у відбитті російської агресії, підтримці нашого шляху до членства в ЄС і НАТО", — написав у Facebook речник МЗС Олег Ніколенко.

Він також подякував полякам, які проявляють солідарність з українцями, згадавши, що нещодавно президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди громадянам Польщі: журналістці Б’янці Залевській та медику-волонтеру Даміану Дуді.

"Переконані в безуспішності зусиль вбити клин у високий рівень поваги та співпраці наших народів. Закликаємо наших польських друзів не піддаватися на спроби провокацій, працювати разом задля ефективної протидії спільним викликам", — додав представник дипломатичного відомства.

Раніше кореспондентка польського суспільного TVP у Брюсселі Домініка Чосич опублікувала в соцмережі X (раніше Twitter) допис, у якому стверджувала, що Німеччина і Франція нібито пообіцяли українській владі швидкий вступ до ЄС, "якщо Київ допоможе повалити чинний польський уряд".

"Вони виправдовують це тим, що ЄС не може бути розширений без зміни договорів, і саме Польща блокує ці зміни", — написала Чосич.

Що відомо про загострення польсько-українських відносин

Конфлікт між Польщею та Україною утворився на тлі заборони польською стороною імпорту українського зерна.

19 вересня під час виступу на Генасамблеї ООН президент Володимир Зеленський сказав, що Україна запустила тимчасовий експортний коридор у Чорному морі й працює над збереженням сухопутних маршрутів.

"Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора", — наголосив Зеленський.

Своєю чергою президент Польщі Анджей Дуда під час участі в 78-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що в питанні імпорту українського зерна його країна захищатиме інтереси своїх фермерів. Він порівняв Україну з "людиною, що тоне, яка хапається за все, що може і здатна втопити рятівника".

Напередодні прем’єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що Польща може заборонити ввезення більшого переліку українських продуктів, якщо влада України запровадить обмеження на імпорт польської аграрної продукції.

20 вересня Міністерство закордонних справ Польщі викликало українського посла Василя Зварича й висловило "рішучий протест" щодо заяв президента Володимира Зеленського на 78-й Генасамблеї ООН про те, що "деякі країни Євросоюзу удавали солідарність, опосередковано підтримуючи РФ".