Війська РФ полюють на "Богдану". Як працює перша українська гаубиця з натовським 155 мм калібром на Лиманському напрямку

Самохідна артилерійська установка "Богдана", Лиманський напрямок, Донецька область. Фото: Військове телебачення України

На Лиманському напрямку російську армію знищує САУ "Богдана". Це перша та наразі єдина українська самохідна артилерійська установка, яка розроблена під стандарти країн НАТО. "Богдану" прийняли на озброєння у липні 2023 року. Як працює новітня українське озброєння та що кажуть військові про артустановку — розповідаємо.

Самохідна артилерійська установка українського виробництва "Богдана" нині працює на Лиманському напрямку. Командир гармати Федір розповів Військовому телебаченню: за день САУ робить більш як 100 пострілів по цілях.

"На перший постріл їдеш, трошки страшнувато, а коли вже перший стрельнув, то хочеться вже працювати, головне, щоб лягало куди треба", — розповів командир гармати Федір.

Командир гармати Федір, Донецька область. Фото: Військове телебачення України

"Богдана" стала першою українською самохідною артустановкою, яка розроблена під стандартний для країн НАТО — калібр 155-міліметрів.

Самохідна артилерійська установка "Богдана", Лиманський напрямок, Донецька область. Фото: Військове телебачення України

"152 і 155-міліметрів — майже однакові боєприпаси, але залежить від самої марки. У 155-калібра є снаряд, в якому розліт осколків до 400 метрів, є ще до 200 метрів. Але, як показує практика, якщо йде пряме попадання в ціль, якщо це жива сила, то там дуже сильна ударна сила і розліт осколків", — пояснив командир батареї "Богдана" Віталій.

Командир батареї "Богдана" Віталій, Донецька область. Фото: Військове телебачення України

Російські військові полюють на "Богдану", розповідає старший водій Денис.

"Дуже важко було виїжджати, тому що постійно був обстріл, за нами спостерігали, я приходив вночі, забирав машину, пробили нам колесо, не було можливості змінити, тоді їхали на пробитому", — розповів старший водій "Богдани" Денис.

Старший водій "Богдани" Денис, Донецька область. Фото: Військове телебачення України

Екіпаж працює на "Богдані 2.0" — це друга модифікація гаубиці. Установка комфортніша, має підвищену прохідність та краще працює комп'ютер, пояснив головний сержант батареї з позивним "Фрегат":

"У машині є пульт управління, тому що вона не повністю складається сама. В ній все розгортається в автоматичному режимі, ти більше нічого не робиш, якщо ти включаєш тестовий режим, то можна самі "органи" окремо включати та виключати".

Головний сержант батареї "Фрегат", Донецька область. Фото: Військове телебачення України

САУ "Богдана" була прийнята на озброєння в українське військо у липні 2023 року. За словами командира батареї Віталія, вона проходить у них додаткові випробування вже безпосередньо на полі бою.

"В більшості працюємо осколково-фугасними снарядами, але коли нам дали касетні боєприпаси, ними теж працюємо. Точність, що на тих, що на тих у нас — 90 відсотків всієї роботи — це попадання в ціль. Попадали по складах з боєприпасами, по складах з ГСМ, по живій силі, не врахувати, скільки вже було стрільби та скільки ворога полягло від наших рук ", — каже командир батареї Віталій.
Самохідна артилерійська установка "Богдана", Лиманський напрямок, Донецька область. Фото: Військове телебачення України

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram