Замість трьох черг – шість: у Вінницяобленерго запланували нові графіки відключення електроенергії

Фото: Рexels

В обленерго запланували нові графіки відключення електроенергії на випадок обстрілів енергетичної інфраструктури регіону росіянами. Тепер замість трьох черг – шість. Про це Суспільному повідомив директор підприємства Юрій Касіч.

"Ми готуємось до найгіршого. Спеціальні графіки аварійних відключень складають 50% від споживання не області, а країни. Якщо ми включили всю генерацію, і половина пропало, то 50% будуть з електрикою, це критична інфраструктура. Якщо розіб’ють 50% трансформаторів на магістральних підстанціях, то 50% будуть з електрикою", — розповідає Юрій Касіч.

Фото: Суспільне Вінниця

У випадку повного блекауту залучатимуть альтернативні джерела енергії. Йдеться про гідроелектростанції різної потужності, — каже Юрій Касіч.

"Ми почали роботу по співпраці з відновлюваними джерелами енргії. Ми провели випробування по 5 таких станціях, щоб вони могли в блекаут заживити споживачів до себе", — розповідає Юрій Касіч.

Фото: Суспільне Вінниця

Також енергетики запаслися пальним та генераторами. Вони потрібні для безперебійної роботи диспетчерських та важливих енерговузлів, розповідає Юрій Касіч.

Минулорічні російські атаки коштували обленерго 20 мільйонів гривень. Стільки витратили на відновлення енергосистеми області, — зазначив Касіч. Енергоструктура країни і надалі залишається мішенню ворога, тож, можливі стрибки напруги. Відтак, енергетики радять подбати про стабілізатори чи реле напруги.