У Центрі стратегічних комунікацій пояснили, як Росія вливає на відносини України з партнерами, зокрема з Польщею

Люди тримають портрети Володимира Зеленського та українські і польські прапори під час візиту українського президента до Варшави, 5 квітня 2023 року, фото: AP

Росія шукає можливості, як розсварити Україну з партнерами, просуваючи тезу, що кінець війни прямо залежить від постачання зброї.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині Новини" сказав керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей.

"Навіть незначні проблеми, питання, дискусії, які виникали між нами та іншими країнами, вони (вони — росіяни) масштабують до космічних висот. Тим самим перебільшуючи і демонізуючи ту чи іншу проблему", — зазначив Соловей.

Він наголосив, що ситуація з Польщею — це один з прикладів, а раніше, наприклад, була ситуація з Німеччиною.

"Яскравий приклад, коли вони запустили відеоролик на німецьку аудиторію німецькою мовою сатирично-комічний, але з глибоким сенсом, коли в будинок німецької родини заходить наряд поліції і забирають у цієї родини все. Наприкінці навіть знімають прикраси у жінки, у дітей забирають іграшки — підпис, що це йде на допомогу Україні", — розповів експерт.

Соловей підсумував, що потім виявляється, що такі відео чи кампанії є продуктом російських пропагандистів і частиною інформаційної війни: інформаційного забезпечення бойових дій.

Що відомо про загострення польсько-українських відносин

Конфлікт між Польщею та Україною утворився на тлі заборони польською стороною імпорту українського зерна.

19 вересня під час виступу на Генасамблеї ООН президент Володимир Зеленський сказав, що Україна запустила тимчасовий експортний коридор у Чорному морі й працює над збереженням сухопутних маршрутів.

"Тривожно бачити, як у цей час дехто в Європі підриває солідарність і влаштовує політичний театр, роблячи із зерна трилер. Може здаватися, що вони грають власну роль, але натомість вони допомагають підготувати сцену для московського актора", — наголосив Зеленський.

Своєю чергою президент Польщі Анджей Дуда під час участі в 78-й сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що в питанні імпорту українського зерна його країна захищатиме інтереси своїх фермерів. Він порівняв Україну з "людиною, що тоне, яка хапається за все, що може і здатна втопити рятівника".

Напередодні прем’єр-міністр Матеуш Моравецький заявив, що Польща може заборонити ввезення більшого переліку українських продуктів, якщо влада України запровадить обмеження на імпорт польської аграрної продукції.

20 вересня Міністерство закордонних справ Польщі викликало українського посла Василя Зварича й висловило "рішучий протест" щодо заяв президента Володимира Зеленського на 78-й Генасамблеї ООН про те, що "деякі країни Євросоюзу удавали солідарність, опосередковано підтримуючи РФ".