"Вони скидають на нас ракети, а я малюю на них квіти": художниця з Бердянська розписує залишки російських снарядів

Бердянська художниця Марія Юдіна та зброя, розписана нею. Фото: особистий архів Марії Юдіної

Художниця з Бердянська Запорізької області Марія Юдіна розмальовує уламки від ракет та залишків російських снарядів квітами. Свої роботи продає на аукціонах, а гроші передає українським захисникам.

Про захоплення дівчини та її історію дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Марія Юдіна родом із міста Бердянськ. Дівчина почала малювати з чотирьох років. Потім навчалася з вчителями, а далі — художня школа та виш за спеціальністю "Художник-дизайнер". Марія зізнається, малювання — це не просто хобі, а дещо більше:

"Я все життя займаюсь мистецтвом. Завдяки ньому я розкриваю свої думки, настрій, передчуття. Я таким чином висловлюю своє ставлення до певних подій. Я так висловлюю своє бачення".
Марія Юдіна на фоні власного муралу в Кирилівці на Запоріжжі. Фото: особистий архів Марії Юдіної

Повномасштабне вторгнення Марія зустріла у Києві. Напередодні збиралась повертатися до рідного Бердянська, але залишитись погостити у друзів:

"Я приїхала до Києва по розпису, в мене тут був проєкт. Двадцять четвертого зранку ми всі прокинулися від вибухів, ми бачили на власні очі, як працюють наші Збройні Сили. Я сказала: "Давайте трішки почекаємо і залишимося тут". Так і зробили".
Зброя, розписана Марією Юдіною. Фото: особистий архів Марії Юдіної

З початком повномасштабної війни дівчина почала розписувати речі для благодійних аукціонів. Спочатку до неї звернувся представник благодійної організації, який запропонував розмалювати гільзу для розіграшу через соцмережі:

"Це було дуже відповідально, і я раніше такого не робила. Але вирішила: "Чому б і ні? Треба якось допомогти". Гільза сподобалася, і мої контакти дали іншим людям, іншим військовим. І так я почала багато малювати, щоб хоч трохи допомогти хлопцям".
Зброя, розмальована Марією Юдіною. Фото: особистий архів Марії Юдіної

Зараз дівчина розписує уламки від ракет, гільзи, тубуси. Їх для Марії привозять волонтери:

"Я малюю квіти. Квіти або різні міста, але щоб там також були квіти, вони повністю засіяні квітами. У мене є таке гасло: "Вони скидають на нас ракети, а я малюю на них квіти".
Каски, що розмальовані квітами. Автор — Марія Юдіна. Фото: особистий архів Марії Юдіної.

Окрім квітів на уламках від снарядів можуть з'являтися й міста. Вже намальовані Київ, Бердянськ, Енергодар, Чорнобаївка. Зараз Марія малює Крим.

Зброя, що розмальована Марією Юдіною. Фото: особистий архів Марії Юдіної

Кожний розписаний снаряд має унікальне зображення. Над створення одного Марія може працювати до трьох тижнів. Адже ілюстрація містить багато дрібних деталей. Дівчина зізнається, нині малювання для неї — арт-терапія:

"Коли я малюю, я знаю, що це принесе користь. Я знаю, що трішечки відволічусь від подій. І я знаю точно, що не дарма, що свій час, який вкладаю в цей розпис, витрачаю не просто так".
Розписані фляги Марією Юдіною. Фото: особистий архів Марії Юдіної

Готові вироби Марія віддає на благодійні аукціони та розіграші в соцмережах. Усі отримані кошти направляє на потреби ЗСУ: іноді — це конкретний запит (на дрон чи автівку), іноді — загальна допомога. Марія каже, що й далі продовжуватиме свою роботу. Мріє, що колись створить мурал у Києві, який присвятить українській боротьбі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber