Вперше виїхали з прифронтового міста: хмельницькі танцюристи приймають харків’ян

Колектив театру експериментального танцю "АRiRA" перед виходом на сцену, 24 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

До Хмельницького приїхав дитячий колектив з Харкова — театр експериментального танцю "АRіRA". Від початку повномасштабного вторгнення — це перша поїздка колективу та перший виступ на сцені дітей з прифронтового міста. Колектив приїхав на запрошення ансамблю танцю "Подолянчик" Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, а також дитячої студії ансамблю "Козаки Поділля" обласної філармонії. Сьогодні, 24 вересня, для хмельничан та внутрішньо переміщених осіб на сцені палацу відбувся благодійний концерт цих трьох танцювальних колективів.

Про це Суспільному розповів керівник народного художнього колективу України ансамблю танцю "Подолянчик" Іван Гуреєв.

"Це один з етапів проєкту "Діти України". Ми запросили творчих дітей з Харкова до себе в гості, аби надати їм підтримку під час війни. Ми хочемо за допомогою танцювального мистецтва об’єднати дітей з заходу та сходу, познайомити їх між собою, зблизити. Хочемо аби діти відчули, що ми всі одна родина, і тільки завдяки цьому ми зможемо щось велике зробити, у тому числі й перемогти у цій війні", — розповідає Іван Гуреєв.

Зустріч харківчан з хлібом-сіллю, 24 вересня 2023. Фото:Суспільне Хмельницький.

За традицією на сцені харків’ян зустрічали хлібом з сіллю. Цей жест гостинності викликав у гостей сльози. Про це розповіла керівниця театру експериментального танцю "АRiRA" Наталя Бедіч.

"Це було несподівано і так щиро по-українські. Нам дуже цього не вистачало, особливо тепер, коли йде російсько-українська війна. Ми у Харкові проводимо репетиції онлайн, спілкуємося та підтримуємо один одного онлайн. Дітям дуже потрібна була ця поїздка, їм необхідне живе спілкування з глядачами та однолітками. Там, де раніше базувався наш колектив, усе розбомблено. 90 відсотків палаців культури теж були розбомблені або не опалюються. Знайти безпечне місце в Харкові, аби займатися з дітьми дуже складно. У Хмельницькому ми розпочали свій виступ з танцю, який має назву "Коли настане день…". Він розповідає про жахіття війни, віру в перемогу та повернення до мирного життя", — говорить Наталя Бедіч.

Танець "Коли настане день..." театру "АRiRA" на сцені Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва, 24 вересня 2023. Фото: Суспільне Хмельницький.

У Хмельницькому харків’яни перебуватимуть два дні. У понеділок, 25 вересня, вдень на них чекає екскурсія містом, а ввечері театр танцю "АRiRA" візьме участь у великому благодійному концерті колективів палацу творчості дітей та юнацтва , приуроченому Всеукраїнському дню позашкілля .

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram.