В Онуфріївці на Кіровоградщині встановили світловідбивальні манекени на пішохідному переході

Світловідбивальний манекен в селищі Онуфріївка. Фото: Facebook/Онуфріївська селищна рада

У селищі Онуфріївка Кіровоградської області встановили попереджувальні фігурки хлопчиків-пішоходів. Вони світловідбивальні й мають привертати увагу водіїв до того, що поряд розташована школа.

Про це розповіла начальниця відділу освіти Наталія Кравченко. Три манекени встановили в центрі селища на двох пішохідних переходах.

"У цій школі є два інклюзивні класи, працюють гуртки. Туди привозять дітей з інших територій. Також поряд аптеки, супермаркет, селищна рада. Ходять багато людей і похилого віку, і з особливими потребами. Водночас там складний перехід через дорогу. Тому вирішили проблему безпечного перехрестя й встановили такі манекени".

Манекени на пішохідному переході в селищі Онуфріївка встановили в рамках проєкту UPSHIFT. Фото: Facebook/Онуфріївська селищна рада

Встановлення та закупівля фігур пройшли в рамках проєкту UPSHIFTЦе програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка допомагає підліткам і молоді реалізувати різні проєкти. Зайнялися проєктом команда школярів з ліцею — Андрій Балабуха, Анастасія Кодак, Ірина Носова і Станіслава Чепак.

"Я шукаю різні проєкти й конкурси, щоб залучити в громаду гроші з різних джерел. Ми розповіли про таку програму, як UPSHIFT, нашій молоді, і вони подали заявку. При цьому UPSHIFT не працює з готовими рішеннями. Ця програма побудована таким чином, що молоді люди мають навчитися крок за кроком проходити шлях. Від "ми бачимо проблему" до "у нас є рішення". Команда проводила опитування людей, проходила навчання", — розповіла Наталія Кравченко.

Учасники проєкту UPSHIFT з селища Онуфріївка. Фото: Facebook/Онуфріївська селищна рада

Вартість фінансування склала близько 70 тисяч гривень. Усі дозволи на встановлення фігур є. За умовами проєкту з поліцією комунікували школярі.

"Жителі громади дуже задоволені. Ви бачите за кількістю лайків у Facebook. Тепер просять, щоб встановили й біля інших навчальних закладів", — каже Наталія Кравченко.