Шмигаль обговорив з американською спецпредставницею залучення бізнесу до відновлення України

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль провів розмову із спецпредставницею США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер. Фото: Telegram-канал Дениса Шмигаля

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 23 вересня провів першу онлайн-розмову зі спеціальною представницею США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

Про це глава українського уряду повідомив у своєму Telegram-каналі.

Шмигаль зазначив, що Україна зацікавлена в залученні американського бізнесу до відновлення держави та поінформував Пріцкер про бачення процесу, озвучив потреби по кожному з пріоритетів rapid recovery:

  • енергетика;
  • розмінування;
  • відновлення житла, критичної інфраструктури й економіки.

"Подякував USAID за спільні програми підтримки бізнесу, які сприяють створенню нових робочих місць. Співпрацюємо зі Світовим банком над потребами для післявоєнного відновлення. Наголосив, що заплатити за завдані збитки має агресор. Ключовим інструментом для цього є конфіскація заморожених російських активів для відновлення України. Розвиток логістики є серед важливих елементів економічного зростання", — вказав прем'єр.

Сторони також проговорили розширення коридорів солідарності та страхування воєнних ризиків. Окремо звернули увагу на ветеранську політику й інтеграцію військових у соціально-економічне життя країни.

"Рухаємося вперед у реформах на шляху до ЄС і НАТО та в диджиталізації", — додав глава українського уряду.

Насамкінець Шмигаль подякував США за підтримку відновлення України.