Зеленський і Трюдо зустрілися з представниками канадського бізнесу у Торонто

Зустріч із представниками канадського бізнесу. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо провели зустріч із представниками канадського бізнесу у Торонто. Учасники приділили увагу перспективам інвестування в Україну та необхідним передумовам для того, щоб розпочати цей процес іще до закінчення війни.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Зеленський подякував Канаді за допомогу, яку отримує наша країна, і наголосив на важливості реалізації проектів з відновлення України.

"Ми дуже зацікавлені у вашому приході в Україну, дуже зацікавлені у відновленні України – це те, чого ми сьогодні потребуємо. Це всі напрями, у яких ви сильні. Ми дуже зацікавлені у вашій роботі, бізнесі та технологіях", – сказав Володимир Зеленський.

Зі свого боку Джастін Трюдо наголосив на важливості економічної підтримки України.

"Багато треба зробити в сенсі гуманітарної та військової допомоги. Але також багато треба зробити в економічному плані. Тож я радий, що ми можемо обговорити це із Президентом Зеленським», – сказав очільник уряду Канади.

Учасники зустрічі приділили увагу перспективам інвестування в Україну та необхідним передумовам для того, щоб розпочати цей процес іще до закінчення війни.

У зустрічі взяли участь: керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, його заступник Ростислав Шурма, віцепрем’єр-міністерка та міністерка фінансів Канади Христя Фріланд, президент Конгресу Українців Канади Олександра Чичій, керівники компаній, які працюють в інвестиційній, банківській, експортній сферах, а також у галузях будівництва, енергетики й технологій.

22 вересня президент України Володимир Зеленський та премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо підписали угоду про вільну торгівлю між країнами.

Візит Володимира Зеленського у Канаду

Вранці 22 вересня Зеленський з першою леді України Оленою Зеленською прибув до Канади.

Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги на 482 мільйони доларів протягом наступних трьох років, повідомив прем'єр-міністр Трюдо. Гроші спрямують на виготовлення 50 бронемашин, включно з машинами для медичної евакуації. Також Канада направить своїх інструкторів і техніків навчати українських пілотів на F-16.

Канада запровадила нові санкції проти РФ, повідомили в МЗС країни. За даними відомства, під обмеження потрапили університети, громадські організації та фізичні особи.

Там зазначили, що причиною для запровадження санкцій є причетність окремих фізичних та юридичних осіб до депортації українських дітей, дезінформації та ядерного сектору РФ.