Світовий Конгрес Українців від початку війни передав на підтримку ЗСУ $90 млн — голова Конгресу

Ексклюзивно
Президент Світового конгресу українців (СКУ) Павло Грод перед початком підсумкового прес-брифінгу ХІ Всесвітнього конгресу українців, у Києві, 28 листопада 2018 рік Фото Гонтар Володимир/УНІАН

Голова Світового Конгресу УкраїнцівНеприбуткова організація, позапартійне об'єднання, міжнародна координаційна надбудова над українськими громадськими організаціями в діаспорі. СКУ об'єднує 20 млн українців у 33 країнах світу. Штаб-квартира СКУ знаходиться у Торонто (Канада). Павло Грод заявив, що від початку повномасштабної війни РФ проти України Конгрес назбирав понад 90 млн доларів, які були передані на підтримку Сил оборони.

Про це Павло Грод сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Українська діаспора сьогодні інвестує в різних напрямках. Це є у відбудові будинків для внутрішніх біженців, у ЗСУ. Світовий конгрес українців до сьогодні вже назбирав понад 90 млн доларів, які передали на підтримку ЗСУ. Півтора тижня тому ми передали 50 броньованих машин та 70 військових вантажівок. Тобто інвестиції йдуть постійно. Ми бачимо їх навіть у сфері енергетики, агропромисловості. Це треба значно підсилити", — сказав Павло Грод.

За його словами, підтримку та інвестиції в Україну потрібно підтримувати в усіх сферах.

"Це і гуманітарна допомога, і підтримка війська, і загальне підсилення підтримки України у світі. В Канаду приїхало 175 тисяч українських біженців. Важливо, щоб всі українці, і хто народився в Канаді, як я, і хто приїхав 20 років тому чи півтора місяця тому, зрозуміли, де б ми не жили, щоб ми почувалися українцями", — сказав голова СКУ.

Він додав, що СКУ через їхній світовий проект "Єднаймося з Україною" (Unite With Ukraine) вже півтора року працює безпосередньо з ЗСУ, з Міноборони, теробороною, прикордонниками, розвідкою та іншими підрозділами Сил оборони.

"Ми працюємо з нашою командою, яка знаходиться в Україні, розуміємо, які є потреби. Ми розуміли, що ТРО потрібні були каски, тепловізори, бронежилети, медичні аптечки. Це було на початку війни. Сьогодні ми бачимо, що тактична медицина, дрони, броньована техніка важливі. Тому ми концентруємося, і воно буде постійно змінюватися. Ми працюємо безпосередньо з тими, хто цього потребує, створюємо фонди, і наші жертводавці довіряють, знають, що в нас є повна прозорість. Ми закуповуємо, передаємо і перевіряємо, що дійшло там, де потрібно. І закликаємо світове співтовариство долучитися до тих зборів", — наголосив Павло Грод.

22 вересня президент України Володимир Зеленський та премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо підписали угоду про вільну торгівлю між країнами.

Візит Володимира Зеленського у Канаду

Вранці 22 вересня Зеленський з першою леді України Оленою Зеленською прибув до Канади.

Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги на 482 мільйони доларів протягом наступних трьох років, повідомив прем'єр-міністр Трюдо. Гроші спрямують на виготовлення 50 бронемашин, включно з машинами для медичної евакуації. Також Канада направить своїх інструкторів і техніків навчати українських пілотів на F-16.

Канада запровадила нові санкції проти РФ, повідомили в МЗС країни. За даними відомства, під обмеження потрапили університети, громадські організації та фізичні особи.

Там зазначили, що причиною для запровадження санкцій є причетність окремих фізичних та юридичних осіб до депортації українських дітей, дезінформації та ядерного сектору РФ.