В одній з лікарень Дніпропетровщини збирають донорську кров для поранених військових

Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

У одній з лікарень Дніпропетровщини збирали донорську кров для поранених військових. До донації долучились курсанти, студенти, спортсмени та місцеві жителі. Як розповів Суспільному генеральний директор лікарні Сергій, з початку повномасштабної війни пораненим військовим в їхньому закладі перелили 11 тонн крові.

Тетяна Тетеряка – одна з тих хто вирішив долучитись до донації крові. Вона каже: хоче таким чином допомогти людям під час війни.

"Зараз таке положення в нашій країні, що хочеться допомогти чим можемо, не тільки фінансово, але й здати кров, щоб люди мали змогу перелити цю кров тим, хто потребує цього", – говорить жінка.

Тетяна Тетеряка (в рожевому) – одна з тих, хто прийшов здати кров для військових. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Анна Рижикова прийшла здавати кров тільки повернувшись зі змагань. Жінка — бронзова призерка Олімпійських ігор з естафетного бігу.

"Як ми можемо допомогти, то треба використовувати всі шанси, щоб допомагати рятувати життя. Це дуже важливо і я рада, що мені випала честь і я можу брати участь у цьому заході сьогодні. Нічого я не боюсь, найстрашніше не тут відбувається", – каже вона.

Здавали кров для військових і спортсмени. Серед них і бронзова призерка Олімпійських ігор з естафетного бігу Анна Рижикова (ліворуч). Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Після реєстрації, донорів проводять до кімнати з кушетками, де починають забір крові.

"Якщо не переливати, то людину не врятувати, а так хоча б чимось допомогти треба", – говорить донор Михайло Мацько.

Михайло Мацько. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

"Почуття переповняють звісно, що я хоч чим-небудь змогла допомогти. Я вважаю, що це важливо, щоб ми здавали свою кров, і рятували", — сказала донорка Яна Іванченко.

Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Лікар-наглядач Кирило розповідає, весь процес контролюють лікарі, адже донори можуть втратити свідомість.

"Людей дуже ретельно готують, їм дають інструкції як себе поводити, і ми робимо максимум, аби запобігти розвитку невідкладного стану. Готуємо донорів до правильного підйому з кушетки й одразу їх відправляють в спеціально обладнану кімнату для того, щоб вони випили солодкий чай, з’їли печиво", — розповідає лікар.

Процес донації крові проходить під наглядом лікарів. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

За словами генерального директора лікарні Сергія, з початку повномасштабної війни в їхньому закладі пораненим військовим перелили одинадцять тонн крові.

"Рятували героя, який втратив майже половину крові і тільки кров донорів, кров яку ми підготували, дала можливість йому вижити. Він отримав складні поранення кінцівок, грудей, живота, шиї", – розказує Сергій.

До донації долучились курсанти, студенти, спортсмени та місцеві жителі. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Сергій каже, на його думку, така донація врятує не одну сотню людських життів.

Авторка – Алла Бережна.