В Ужгороді стартував IV Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль

Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль учетверте стартував в Ужгороді 21 вересня. Розпочався він із трансляції українського фільму "Король Лір: як ми шукали любов під час війни". Цьогоріч участь у кінофестивалі взяли представники 36 країн.

Про це Суспільному розповів директор заходу Дмитро Грешко. За його словами, упродовж 21-24 вересня стрічки показуватимуть у Закарпатському театрі ляльок "Бавка".

"Король Лір: як ми шукали любов під час війни" — документальний фільм Дмитра Грешка. Саме цією стрічкою відкрили IV Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль в Ужгороді. Транслювали фільм у Закарпатському театрі ляльок "Бавка". Переглянути стрічку прийшла вимушена переселенка з Харкова Лариса.

"У цьому фільмі будуть показувати мою дочку Олену. Коли були зйомки, ми все це бачили. Це така тема дуже важлива для нас, дуже цікава, тому ми прийшли усією сім'єю. Дуже важливо, треба показувати усім, щоб люди бачили і розуміли, що таке війна", — розповіла Лариса.

Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Цьогоріч на Карпатському гірському міжнародному кінофестивалі покажуть 36 фільмів з різних країн: Україна, Австрія, Польща, Чехія, Франція, Італія, Німеччина та інші. Про це розповів директор кінофестивалю Дмитро Грешко.

"Програма в нас складається із різноманітних фільмів на тему гір: це ігрові фільми, документальні фільми, повнометражні, короткометражні, тобто весь спектр візуального мистецтва. У нас є журі, яке буде визначати найкращий ігровий фільм, найкращий короткометражний фільм, найкращий документальний короткометражний, найкращий документальний повнометражний та найкраща анімація. Усього чотири категорії", — розповів Дмитро Грешко.

Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль триватиме до 24 вересня. Упродовж цього часу щодня транслюватимуть фільми учасників. Вхід для перегляду кіно безкоштовний.

Руслана Гостюк/Суспільне Ужгород

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads