"Можемо купити менше як 50". Чому продовжили тендер на закупівлю нових тролейбусів для Чернівців

Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Тендер на закупівлю 50 нових тролейбусів для Чернівців продовжили — відкриття пропозицій відбудеться 5 жовтня. Через те, що з часу отримання комерційних пропозицій зросли ціни, можуть закупити дещо менше тролейбусів.

Про це в інтерв’ю Суспільне Чернівці сказав заступник міського голови Ігор Крохмаль.

За його словами, термін подачі документів продовжили зокрема через те, що концерн Skoda звернувся з клопотанням щодо додаткового часу для ознайомлення з документами.

Наразі є вісім зацікавлених виробників, які запросили документацію для вивчення. Серед них є українські компанії.

За словами Крохмаля, перші поставки очікують з весни 2024 року.

Що відомо про закупівлю 50 нових тролейбусів для Чернівців

  • Закупівля нових 50 тролейбусів за кредитні гроші від Європейського інвестиційного банку триває на міжнародній платформі.
  • За умовами тендеру, міськрада хоче закупити: 35 односекційних низькопідлогових тролейбусів з автономним ходом до 1 кілометра; 10 зчленованих 17-тиметрових "гармошок"; 5 односекційних тролейбусів з автономним ходом від 25 до 30 кілометрів.
  • 4 травня депутати міськради підтримали рішення про закупівлю нових тролейбусів та продовження тролейбусної лінії до Калинівського ринку. Зробили це з другої спроби — на сесії 27 квітня це рішення вони не підтримали.
  • У висновку щодо доцільності кредиту йдеться, що середній термін експлуатації тролейбусів у Чернівцях — 24 роки, при цьому за нормативами він не має перевищувати десяти.
  • Загальна вартість проєкту — до 16,3 мільйона євро. Крім кредиту у понад 13 мільйонів, з міського бюджету мають виділити 2,7 мільйона євро ПДВ. На купівлю тролейбусів витратять приблизно 11,5 мільйона євро, на побудову тролейбусної лінії — приблизно 1,6 мільйона, повідомив раніше у коментарі Суспільному заступник міського голови Євгеній Маховіков.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.