За процесуального керівництва Офісу генпрокурора дев'ятьом учасникам злочинної організації повідомили про підозру у шахрайстві, вчиненому у великих розмірах. За даними слідства, упродовж 2023 року вони незаконно заволоділи коштами пенсіонерів.
Про це повідомляє пресслужба ОГП.
Зазначається, що підозрювані мали дані про людей похилого віку, які через інтернет придбали біологічно активні добавки. Фігуранти телефонували їм, представлялися соціальними працівниками і пропонували їм повернути гроші за нібито неякісні біодобавки.
"Вони вводили потерпілих в оману, просили зробити "страховий платіж" та надавали для цього номер рахунку. Після того, як пенсіонери перераховували кошти, підозрювані на зв'язок з ними більше не виходили", — йдеться у повідомленні.
Підозрювані заволоділи майном 14 потерпілих на загальну суму понад мільйон гривень. Найстаршій потерпілій бабусі 92 роки, зазначили в Генпрокуратурі.
Правоохоронці одночасно провели майже 40 обшуків на території Києва, Київської області і Тернополя за місцем проживання і транспортних засобах причетних людей, а також офісних приміщеннях.
Наразі сімох учасників злочинної організації затримали. Їм вручили клопотання про застосування запобіжних заходів, додали в Офісі генпрокурора.
За ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу про шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, підозрюваним загрожує до 12 років за ґратами з конфіскацією майна.
Що відомо про викриття випадків шахрайства у Києві та області
Київські правоохоронці викрили чоловіка, який ошукав підписників у соцмережі. Він розмістив фейкове оголошення про збір коштів на лікування, а отримані гроші привласнив.
У Києві судитимуть шахраїв, які під приводом інтернет-продажів ошукали громадян на 1,5 млн грн. П'ятеро людей з 2022 року продавали неіснуючу техніку та побутові товари через кілька сайтів.
У Києві викрили 29-річного чоловіка, який через інтернет привласнив близько 350 тисяч гривень. Підозрюваний створив телеграм-канал у якому розмістив оголошення про те, що українці можуть отримати одноразову матеріальну допомогу.
Поліція викрила групу підозрюваних, які розробили схему пограбування продавців іноземної валюти. Організатори створювали у вуличних кіосках фіктивні "обміни валют", а гроші клієнтів крали з допомогою безпілотника.
Київська міська прокуратура повідомила про підозру жителю столиці. Його звинувачують у привласненні коштів, які зібрали для потреб Збройних сил України. Він мав особистий акаунт для ведення прямих ефірів на популярному сайті, створеному для збору коштів.
На Київщині судитимуть двох людей, які ошукали 70 громадян на понад 536 тис. грн під виглядом продажу деревини. Від покупців вони вимагали повну оплату на банківські картки, а після отримання грошей не виходили на зв'язок.