Вдруге після деокупації Херсона лікарі-стоматологи з Сум лікують дитячі посмішки

Ексклюзивно
Лікарі-стоматологи з Сум Микола Савченко та Дмитро Прощайло, 22 вересня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Медики Сумської обласної клінічної лікарні вдруге працюють у Херсонській дитячій обласній лікарні. Після деокупації міста була потреба у стоматологах, свої послуги запропонували фахівці із Сум. Як працюють у місті під постійними обстрілами та чи багато прийняли пацієнтів, дізнавалось Суспільне.

Лікар-стоматолог із Сум Дмитро Прощайло приймає пацієнтів в Херсоні. Йому асистує колега, заступник директора клінічної лікарні Сум Микола Савченко.

Микола Савченко говорить, що в його практиці вперше, коли медична сестра, яка асистує йому, замішує пломби.

У Сумах Микола Савченко – заступник директора обласної клінічної лікарні. У Херсоні – засвоїв нові навички. Лікар говорить, що педагогічна освіта в цьому йому допомагає, так простіше порозумітись з дітьми.

"До речі, розраховували, що будемо лікувати зуби в медикаментозному сні. Але своїми STEND UP та розмовами з дітьми, зробили так, що в один день лікували навіть два зуби. Дитина виходить з кабінету і каже: "Завтра мені два", а показує три", – говорить стоматолог.

Стоматологічне дитяче крісло, Херсон, 22 вересня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Вперше до Херсона лікарі приїхали в липні, працювали три тижні. За словами Дмитра Прощайла, пацієнтів багато.

"Річ у тім, що під час окупації та деокупації багато дітей не могли отримати кваліфікованої стоматологічної допомоги. Тож, на жаль, тут є з ким працювати і роботи багато", – розказує чоловік.

Щодня лікарі приймають до двадцяти пацієнтів. У липні їх було ще більше, каже Микола Савченко.

"Коли ми були в липні, то було 27, 28 пацієнтів. Зараз обласна дитяча лікарня розробила систему: спочатку запис через e-Health, щоб люди йшли планомірно по запису, але й були часи, коли можемо приймати не по запису, а дітей повторно", – говорить лікар із Сум.

Дітей лікують з різних населених пунктів правобережної області: не тільки з Херсона, а й з сіл. А також ті, хто розказав сусідам і ті прийшли по рекомендації.

Потреба у лікарях в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні після деокупації є, але не критична, каже заступник директора закладу Станіслав Бумбу. Щоправда, стоматологів до цього часу не було.

"Дякуємо лікарям із Сум. У нас не було стоматологів, вони приїхали та допомагають вже вдруге. Зараз в лікарні є штатний стоматолог. Поки працюють колеги, а потім вже вийде працювати наш лікар", – розповів заступник директора херсонської лікарні.

Заступник директора Херсонської дитячої обласної лікарні Станіслав Бумбу, 22 вересня 2023 рік. Фото: Суспільне Херсон

Дмитро Прощайло та Микола Савченко розповіли, що у Херсоні були до повномасштабної війни.

"Зараз, на жаль, місто дуже змінилось. Але все одно нам дуже подобається Херсон і сподіваємось, що після перемоги ми ще сюди повернемось і він буде ще кращий ніж навіть до війни", — кажуть лікарі.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на Херсонщині вщент зруйновані 27 закладів охорони здоров’я, пошкоджені 77.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber