До проєкту "Армія відновлення" на Херсонщині залучили понад тисячу людей

Ексклюзивно
Херсонщина. Місцева жителька Наталя прибирає вулицю в рамках проєкту "Армія відновлення", 22 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

В Україні рік діє спільний проєкт уряду та центрів зайнятості "Армія відновлення", у рамках якого безробітні можуть не просто працювати на користь своєї громади, а й отримати за роботу гроші. Як це відбувається на Херсонщині — дізналися кореспонденти Суспільного.

Наталя про проєкт "Армія відновлення" дізналася у місцевому палаці культури, де займалась волонтерством. Зараз виконує різну роботу.

"Роблю все, що скажуть, фарбувати — значить фарбуємо, підмітати — підмітаємо. Все для того, щоб доброустрій села зробити кращим. Були в окупації тут, не від’їжджали, й ті заощадження, які були, витратили на те, щоб якось існувати", — говорить жінка.

З весни працює у "Армії відновлення" Сергій Моторний. Каже, роботу запропонували у сільській раді.

"Робота зацікавила, я й так сидів рік без роботи. В окупації пробув, не виїжджав. Наразі прибиранням займаємося. Ще вантажами, розвантаження, всім, що є", — каже Сергій.

Жінка прибирає вулиці на території Чорнобаївської громади, 22 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

На території Чорнобаївської громади бригади "Армії відновлення" виконували роботи з ліквідації наслідків підтоплення після підриву російськими військовими Каховської ГЕС, також прибирали вулиці, кладовища, лісосмуги. Залучали місцевих жителів, розповідає секретарка Чорнобаївської сільської ради Тетяна Лісна.

"На сьогодні на території Чорнобаївської громади працює декілька бригад. Саме на території Чорнобаївки у нас працює бригада в кількості дев’яти людей. У Киселівці працює бригада при комунальному підприємстві. Там п’ять жителів, які наразі допомагають нам відновити наші села, щоб вони були такими ж гарними, як до початку війни. Також людей потребують комунальні підприємства. Зокрема, в Посад-Покровському потребують КП, і в Благодатному є потреба залучати працівників на роботи. Я думаю, що і в Чорнобаївці не вистачає спеціалістів", — говорить секретарка сільради.

Секретарка Чорнобаївської сільської ради Тетяна Лісна, 22 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Бригади "Армії відновлення" працюють також у Херсонському аеропорту, розповідає виконувач обов’язків директора Ігор Званчук. До робіт з розбору завалів та підготовки майданчиків для будівництва залучили 15 людей.

"Це колишні наші співробітники, які дуже хотіли допомогти у відновленні аеропорту. Аеропорт повністю зруйнований, але смуга та перон — в непоганому стані. Їх дуже швидко можна відновити. Смугу за тиждень-два, а перон трохи більше, бо він побудований з бетону", — каже Ігор Званчук.

Виконувач обов’язків директора Херсонського аеропорту Ігор Званчук розповів, як працюють люди над відновленням летовища, 22 вересня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

У рамках проєкту "Армія відновлення" 60 тисяч людей по всій країні отримали роботу. На Херсонщині укладено понад сто договорів, згідно з якими працює понад тисяча людей, говорить директорка обласного центру зайнятості Тетяна Ніколаєва.

"Чорнобаївська громада, Станіславська, Дар'ївка — це активно ми вже працюємо. В Бериславі колосальний попит на людей. Ми шукаємо вам роботодавця, це може бути комунальне підприємство, районна рада, ті, хто потребують спеціалістів. Тоді вони укладають, а ми компенсуємо", — говорить Тетяна Ніколаєва.

Люди мають бути готові до різної роботи, говорить директорка Херсонського обласного центру зайнятості.

"Це розчищення завалів після обстрілів, зараз восени заготівля дров може бути, розвантаження гуманітарної допомоги, або надання допомоги дітям з інвалідністю. Це може бути будь-яка робота, також і допомога ЗСУ", — говорить жінка.

Кожен, хто працює у "Армії відновлення" отримує мінімальну зарплату у розмірі 6700 гривень. Зараз тривають перемовини з урядом, щоб збільшити цю суму у півтора-два рази, розповіла Тетяна Ніколаєва.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber