Кияни просять демонтувати МАФи через антисанітарію та заблоковану дорогу

Зустріч киян із представниками міських і районних служб. Фото: КМДА

Кияни звернулися до місцевої влади, аби прибрали МАФи вздовж вулиці Дорогожицької. Серед причин — купи сміття та заблокований проїзд для екстрених служб.

Про це повідомляє КМДА.

Містяни скаржаться, що МАФи зайняли більшу частину пішохідної зони. Це створює тісняву, бо вони розміщені поруч із зупинкою громадського транспорту. Водночас у двір не може заїхати авто "швидкої" чи пожежно-рятувальної служби. Також під вікнами постійний шум та багато сміття.

Наразі в КМДА опрацьовують звернення та обіцяють "вжити заходи". З початку року вони отримали понад 2,5 тисячі звернень про демонтаж МАФів.

"Міська влада здійснює системну роботу в цьому напрямку, демонтуючи тимчасові споруди біля станцій метро та в інших місцях, де вони створюють незручності", — йдеться в повідомленні.

Що відомо про знесення МАФів та озеленення Києва

За 2022 рік інспектори винесли понад 38 тисяч приписів щодо порушень Правил благоустрою Києва. Найбільша кількість порушень пов'язана з незаконним встановленням тимчасових споруд, МАФів — близько 6 тисяч.

У березні цього року у Києві прибирали МАФи біля метро "Голосіївська". Частково або повністю демонтували МАФи поряд зі станціями: "Героїв Дніпра", "Берестейська", "Житомирська", "Кловська", "Дружби народів" та "Житомирська". Також у травні біля метро "Шулявська" знесли близько 30 торговельних кіосків. Замість них місто побудує сквер.

У квітні на вул. Лютеранській у Києві відбувся мітинг. Люди відстоювали права малого та середнього бізнесу та вимагали припинити демонтаж МАФів.

У травні цього року влада Києва почала перевірки територій після демонтажу незаконних МАФів. У КМДА планують на деяких локаціях замість колишніх торгових точок облаштувати сквери чи громадські простори.

У Києві облаштовують сквер замість незаконних кіосків біля метро "Берестейська". На вулиці Табірній висадили більше 1200 багаторічних, 900 злакових рослин та 300 кущів бирючини. Біля метро Героїв Дніпра у Києві з'явилася оновлена зелена зона. Перед початком ремонтних робіт тут демонтували 160 МАФів.