У Запоріжжі заочно засудили колишнього депутата Мелітопольської районної ради від партії ОПЗЖ

Комунарський районний суд. Фото: Суспільне Запоріжжя

Комунарський районний суд визнав винним у коллабораціонізмі колишнього депутата Мелітопольської районної ради від партії ОПЗЖ на Запоріжжі Миколу Волика. Чоловіка засудили до 8 років позбавлення волі.

Про це зазначається в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За версією слідства, у квітні 2022 року підозрюваний добровільно обійняв посаду заступника голови військово-цивільної адміністрації Мелітопольського району Запорізької області:

"Надавав безпосередню допомогу окупантам та представникам держави-агресора у встановленні та підтриманні їх незаконної влади на тимчасово окупованій території Мелітопольського району Запорізької області", — йдеться в тексті вироку.

Про це також повідомив у своєму каналі Telegram міський голова Мелітополя Іван Федоров:

"Забирав майно в аграріїв, змушував голів громад організувати навчання в школах регіону за російською програмою. Вимагав надати списки педагогів та учнів, схиляв правоохоронців до роботи в окупаційних силових органах та заявляв, що "України не існуват," — написав посадовець.

Комунарський районний суд визнав винним чоловіка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 (Колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Підсудному заочно призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком до восьми років з позбавленням права обіймати будь-які посади в органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 15 років.

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber