"Дощ. Вулиця в Херсоні": музейники ідентифікували ще одну викрадену РФ картину

Викрадена військовими РФ картина "Дощ. Вулиця в Херсоні", 22 вересня 2023 рік. Фото: Херсонський художній музей/Facebook

Працівники Херсонського художнього музею упізнали на пропагандистському відео ще одну викрадену РФ картину. Це шістдесята робота, яку вдалось ідентифікувати.

Про це йдеться на сторінці у Facebook музею.

Ідентифікованою роботою стало полотно херсонського живописця і графіка, майстра акварелі Георгія Петрова "Дощ. Вулиця в Херсоні" (1927-2013). Вона потрапила у кадр сюжету кримського пропагандистського каналу, який намагався видати мародерство за "порятунок" творів мистецтва від ЗСУ, йдеться у дописі.

"Ця картина не просто мальовничий краєвид із зображенням дощового міста. На ній херсонці одразу впізнають Соборну вулицю та її архітектурні пам’ятки, серед яких башта Херсонського художнього музею", — повідомили на сторінці музею.

Одним з перших полотен, які вдалось ідентифікувати була робота саме Георгія Петрова "Вежа Івана Кущіна" з серії "По Лаврі". Її упізнали у перші дні після пограбування російськими військовими херсонського музею.

Раніше музейники ідентифікували викрадену роботу сучасного латвійського художника і педагога Карліса Добрайса "Алегорія".

Також раніше співробітники музею впізнали під час вивчення світлин, на яких російські окупанти 1 квітня підписали "документ" про зберігання викрадених картин, серію робіт "Стихії в сучасному світі" херсонської художниці Катерини Михальченко (Шаярової).

Що відомо про викрадення картин з Херсонського художнього музею

23 травня 2022 року озброєні чоловіки в цивільному пройшли до Херсонського художнього музею. Вони збирались "інвентаризувати" колекцію.

19 липня близько 11 години до приміщення Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка у супроводі чотирьох представників ФСБ та поліції РФ прийшла жінка, яка представилась Наталією Леонідівною і назвала себе "новою директоркою".

1 листопада російські окупанти пограбували Херсонський художній музей: підігнали до будівлі фуру та вивезли колекцію. За два тижні до цього всіх працівників відправили додому.

За кілька днів викрадені картини викрадені з Херсонського художнього музею військовими РФ, "засвітились" у Центральному музеї Тавриди у Сімферополі.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber