У Житомирі за матеріалами СБУ до 12 років ув'язнення засудили бойовика — начальника штабу "Кольчуги"

Фото: СБУ у Житомирській області

У Житомирі за матеріалами СБУ до 12 років ув'язнення засудили бойовика — начальника штабу "Кольчуги".

Про це Суспільному розповіла пресофіцерка СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.

За її словами, завдяки доказовій базі, яку зібрали контррозвідники та слідчі СБУ, у Житомирі до 12 років ув'язнення з конфіскацією усього належного йому на праві власності майна засудили начальника штабу — першого заступника командира гвардійської оперативно-тактичної групи "Кольчуга" терорганізації "ДНР".

"У межах спеціального досудового слідства встановили, що у липні 2014 року на той час 22-річний уродженець Києва з ідейних міркувань вступив до підконтрольного Росії незаконного збройного формування "ДНР", — розповідає Ірина Мартинюк. — Колишній нацгвардієць розпочав свою "військову кар'єру" з посади заступника командира "Кольчуги" з озброєння та отримав позивний "Москва".

У складі цього підрозділу він продовжує свою службу донині у статусі начальника його штабу та званні "підполковник".

"Крім активного забезпечення бойовиків теругруповання військовою амуніцією, озброєнням і боєприпасами, бойовою технікою, "Москва" відповідає також за бойову готовність та дисципліну підпорядкованого йому особового складу, організацію і безпосередню координацію його діяльності. За злочини проти України Корольовський районний суд Житомира засудив псевдопідполковника "Москву" в порядку спеціального судочинства за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • частина 1 статті 258-3"Участь у терористичній організації та сприяння її діяльності";
  • частина 2 статті 260"Участь у діяльності незаконного збройного формування"", — повідомила Ірина Мартинюк.
Ірина Мартинюк. Речниця СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк. Фото: Суспільне Житомир

Постановою слідчого СБУ чоловіка оголосили у розшук для забезпечення реального виконання покарання.

"У суді також продовжується розгляд по суті матеріалів кримінального провадження з обвинувачення батька фігуранта — колишнього українського правоохоронця у вчиненні аналогічних злочинів. Перебуваючи на останній займаній посаді "начальника поліції" тимчасово окупованого Маріуполя, він відповідав за організацію фільтраційних заходів, які призвели до численних арештів цивільного населення міста", — розповіла Ірина Мартинюк.

Викриття і документування злочинної діяльності здійснили контррозвідники та слідчі Управління Служби безпеки України в Житомирській області.

Обвинувачення в суді підтримувала Житомирська обласна прокуратура.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube