"Цікавлять Бахмут та Лиман, який не втрачають надії захопити": СБУ розказали, які дані збирають інформатори спецслужб РФ

Військовослужбовець 3-ї окремої десантно-штурмової на автомобілі на передовій поблизу Бахмута, Донецька область, Україна, у п'ятницю, 30 червня 2023 року. Фото: AP/Alex Babenko

Найбільше російські спецслужби цікавляться даними про українських військових та техніку на Бахмутському та Лиманському напрямку, саме ці дані найчастіше передавали підозрювані, що їх затримали співробітники СБУ, повідомила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа. Найбільше інформаторів, за її словами, у Слов'янську, Краматорську та Покровському районі.

Що відомо про інформаторів на Донеччині

За 9 місяців 2023 року слідчі СБУ зібрали дані та повідомили про підозру 51-й людині, яку підозрюють у діяльності на користь РФ: зборі інформації в оборонній сфері та передачі її окупантам. Стосовно 34-х інформаторів вже є судові вироки, розповіла речниця.

"Слов’янськ Краматорськ і Покровський район – тут найбільше ми затримували інформаторів у 2022 році і 2023 році. Бахмут і Лиман дуже цікавлять. Більшість інформаторів намагаються передавати інформацію про військову техніку, яка рухається на Бахмутський напрямок. Але не втрачають надії захопити Лиман, тому ворог там найбільше намагається дізнатись інформації про цей напрямок".

Галина Прищепа, начальниця пресслужби ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях. Фото: Суспільне Донбас

За словами речниці, 90% людей, яких затримують за передачу інформації окупантам, були завербовані російськими спецслужбами, військовими незаконних збройних формувань, окупаційною владою.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, пригадала вона, лише один раз затримали людину, яка з власної ініціативи "просто зливала інформацію про українських захисників у відкритий чат".

"Цього чоловіка також затримали вже, повідомили про підозру за статтею "шпигунство"114-2 Кримінального кодексу України", – повідомила вона.

Що відомо про навідників і корегувальників російських ударів

Прищепа зауважила, що за більшістю обстрілів армії РФ по цивільних об’єктам стоять навідники.

"Не за кожним прильотом по українській території стоїть навідник, але в більшості випадків окупанти потребують такої допомоги місцевих мешканців для корегування або наведення певних атак. Не за кожним, але за більшістю. Більшість людей — це пенсіонери. Важко сказати, чому вони це роблять, вони себе ніяк не виправдовують. Це всі — місцеві мешканці".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram