На Кіровоградщині мама школярки заявила в поліцію про випадок булінгу в ліцеї. Вчителька звільнилась

Ексклюзивно
Школярка Аджамського ліцею Кіра Коробко. Колаж: Суспільне Кропивницький

На Кіровоградщині мама школярки заявила в поліцію про випадок булінгу в ліцеї. Зі слів жінки, класна керівниця стала ініціаторкою цькування доньки, однокласники підтримали вчительку. Чи був факт булінгу нині перевіряє поліція.

"Принижували у соціальній мережі"

Кіра Коробко навчається в Аджамському ліцеї, що у Кропивницькому районі. Зі слів матері учениці Олени Підгорної, класна керівниця та однокласники принижували її доньку у соціальній мережі. Вважає, це булінг щодо її дитини.

"Дитина звернулась до мене зі сльозами на очах та показала свій телефон. Вчителька заблокувала мою доньку у Telegram-групі, де в переписці відкрито ображала та принижувала її гідність. Вона допустила неможливе, як для педагога, розпочала цькування, а клас, звісно, це підхопив".
Мама школярки Кіри Коробко Олена Підгорна. Фото: Суспільне Кропивницький

Школярка розповіла, як в останній переписці у групі класу з нею спілкувалась вчителька та однокласники. Каже, написала, що через те, що має старий телефон, не може завантажити додаток, про який просила вчителька. Дівчина написала в групі: "Все, що в мене є на телефоні – це Telegram, і це все, на що мені вистачає пам’яті. Я спокійно можу видалити його, але тоді мене ніде не буде, зате буде додаток, так підійде?". Вчителька відповіла: "Пофіг".

"Вчителька мені відкрито говорила, що я людина з розумовими відхиленнями. Вона давила та налаштовувала проти мене весь колектив. Було образливо, коли вона сказала, що російська – це моя рідна мова і давайте на випускний замовимо їй таку стрічку. Та довело до сліз те, що мене заблокували у групі класу і сміялись з мене".

Зі слів школярки, далі вчительку розізлило те, що їй не сподобались стрічки, замовлені на випускний. Цитуємо фрагмент з цієї переписки: ось що пропонує однокласник Кірі: "Тоді пропоную роздягнутися до гола та намалювати на животі і спині". Після цієї ситуації мама школярки звернулась до директорки школи.

Що каже директорка ліцею про булінг

Вчителька з роботи звільнилась, перед цим вибачилась перед ученицею у присутності однокласників, розповіла директорка Аджамського ліцею Лариса Середа.

"Ми з’ясовували, чи це був факт булінгу, чи конфлікт з учнями. Комісія вивчила всі факти, зібрала пояснювальні записки з учасників даної ситуації – класної керівниці та двох школярок 11-Б класу. В рішенні комісії записано, що елементи булінгу були присутні, але це був одноразовий конфлікт. Наразі причину булінгу у ліцеї усунули і розробили профілактичні заходи".
Директорка Аджамського ліцею Лариса Середа. Фото: Суспільне Кропивницький

Говорити на камеру колишня класна керівниця Вікторія не захотіла. Відповіла телефоном.

"Дійсно, у даній ситуації була частково моя вина і я за це у класі перед Кірою у присутності усіх дітей вибачилась. Дякую вам за увагу".

Зі слів Кіри, після звільнення вчительки, однокласники з нею не вітаються і не спілкуються.

Думка психолога щодо булінгу у школі

Ігнорування – відсутність вітання, не спілкування – це частина булінгу, – говорить психологиня Юлія Нікітіна. Якщо це ініціатива вчителя, клас це підхопить.

"У того, кого цькують, стає менше довіри до інших, йому буде важче приходити в нове суспільство. Це впливає на подальше життя – у людини стає низькою самооцінка".

Який передбачений штраф за булінг

Мама школярки заявила про випадок булінгу в поліцію.

Нині встановлюються учасники, очевидці події та наявність ознак булінгу, зокрема, його систематичності, говорить інспекторка відділу ювенальної превенції поліції області Владислава Мартіросян.

"Будуть досліджені пояснення очевидців і свідків події, опитані діти з даного та інших класів. У випадку доведення вини, поліцейські зафіксують та складуть протокол про адміністративне правопорушення і направлять матеріали до суду".

Інспекторка відділу ювенальної превенції поліції області Владислава Мартиросян. Колаж Суспільне Кропивницький

За даними інспекторки, за булінг передбачений штраф від 850 до 1700 гривень.

Кіра переходити в іншу школу не планує. Говорить, хоче довчитись у ліцеї, в який ходить з першого класу.