Поки не демонтують будинок: у Чернівцях змінили маршрути тролейбусів №2 і №4 й не відновлять рух транспорту на Руській

Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Чернівцях не відновлять рух транспорту на ділянці вулиці Руської, поки не демонтують обвалений будинок на Руській, 6. Через це приблизно тиждень тролейбуси №2 та №4 курсуватимуть по зміненому маршруту. Натомість додали два додаткові автобуси №9.

Про це повідомляє Чернівецька міська рада на сторінці у Facebook.

Тролейбуси їздитимуть за наступним зміненим маршрутом:

  • №2 — від зупинки поліклініки проглядів Гравітон до вул. Сагайдачного, відтак по вул. Головна , зуп. Боженка , зуп. кінотеатр «Чернівці» і до Національного університету.
  • №4 — по маршруту до зуп. Кишинівська, відтак повертатиме на вул. Руська до зуп. Гравітон.

Що відомо про обвал будинку на вулиці Руській, 6

  • Вперше частина стіни у будинку на вулиці Руській, 6 у Чернівцях обвалилася два роки тому внаслідок зливи. Відтоді мешканцям рекомендували не жити у квартирах.
  • У липні 2023 року в цьому аварійному будинку трапилося ще два обвали. Тоді обмежували газопостачання. Спочатку у міськраді мешканцям будинку пропонували співфінансувати ремонт, але після другого обвалу у липні ремонтувати будинок планували лише за гроші з міського бюджету. Й на час ремонту пропонували переїхати в однокімнатні квартири. Мешканці не погоджувалися: хотіли, щоб їм запропонували рівноцінні двокімнатну та трикімнатну.
  • У будинку потрібно розібрати два поверхи та провести капітальний ремонт. Проєктну документацію на ремонт будинку розробляють за гроші з міського бюджету. У липні у міськраді казали, що проєктну документацію зроблять впродовж шести місяців – тоді буде відома вартість ремонту. Водночас, за словами міського голови, її вже доробляють.
  • Обвалений будинок на вулиці Руській, 6 планують повністю зносити. Таке рішення у міськраді прийняли за висновками експертів з будівельних організацій.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.