У ліцеї на Вінниччині виготовили понад сім тисяч окопних свічок для оборонців

Учні другого ліцею Липовця виготовляють окопні свічки. Фото: Суспільне Вінниця

Понад сім тисяч окопних свічок із початку повномасштабного вторгнення виготовили для оборонців учні другого ліцею міста Липовець. Про це Суспільному розповіла вчителька історії Євгенія Марчук. Саме вона і зорганізувала у ліцеї волонтерський осередок.

Працюють після уроків, або ж на вихідних. Зараз знову взялися за роботу після канікул. Картон скручують у форму "равлика" та закладають у бляшані банки . Воском та парафіном Євгенія Марчук каже заливає їх вдома. Каже, що так безпечніше. За ніч свічки вистигають.

"Свічки важать 80 грамів, коли їх залити воском, парафіном. Коли сильні морози – запити на більші свічки, в баночках від кукурудзи, тушкованки. Найбільша свічка – грамів шістсот шістсот п'ятдесят. Потреба в парафіні і воску величезна. За вечір можна сплавити мішок, це десь двадцять двадцять п'ять кілограмів", – розповідає Євгенія Марчук.

Фото: Суспільне Вінниця

Тривалість горіння свічки – від 2,5 до 8 годин.

"Щоб воїни в окопах могли зігрітись, нагріти їсти. Вони добре горять, їх заливають парафіном воском. Хочу скоріше перемоги, щоб не ходити по підвалах і не мучитись", –говорить 10-класник Олександр Цюпа.

"Ми з однокласниками приходимо часто, крутимо свічки, робимо браслети. Намагаємось робити чим побільше, щоб допомогти, тому що це важливо", – говорить учениця Дар’я Кардінал.

Десятикласниця Анастасія Дяченко каже, що найбільше на роботу надихають фотозвіти від військових: "Дуже мотивує. Дійсно, як вони виставляють. Класно".

Працюватимуть й допомагатимуть військовим, кажуть учні та викладачі ліцею, до перемоги.