Лікування, придбання житла і навчання новим професіям: які програми соцпідтримки ветеранів діють на Київщині

Український захисник. Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

На Київщині розробляють нову програму соціальної підтримки учасників бойових дій та їхніх сімей. На реалізацію спрямують майже 90 млн грн. Це на додачу до інших соціальних програм в області та громадах: ветеранам та їхнім родинам надають фінансову допомогу, забезпечують медпрепаратами, виділяють кошти на житло і допомагають здобути нову професію.

Про це повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Київської обласної військової адміністрації Ігор Мещан.

Він нагадав, що упродовж останніх 8 років на Київщині діють 3 програми соціальної допомоги ветеранам, учасникам бойових дій, що отримали інвалідність внаслідок війни, а також членам сімей загиблих захисників.

За цими програмами військовим відшкодовують витрати за лікування та медпрепарати, які не входять до переліку безоплатних ліків Національної служби здоров'я України. 5 млн гривень передбачені на надання військовослужбовцям та ветеранам Київщини стоматологічних послуг.

Крім того, в області діє програма забезпечення житлом (за рахунок субвенції з держбюджету) учасників бойових дій, АТО, Революції Гідності та членів сімей загиблих воїнів. Нині в регіоні передбачені виплати для 252 мешканців з цієї категорії громадян.

Матеріальну адресну допомогу ветеранам та родичам полеглих бійців виділяють також із місцевих бюджетів. За даними Київської ОВА, 68 громад Київщини схвалили такі програми. Сума закладених коштів на ці витрати громад перевищує 570 млн грн.

Органи соцзахисту населення області допомагають учасникам бойових дій та їхнім родинам працевлаштуватись чи здобути нові професії.

"Станом на вересень надійшло 119 заяв для отримання таких послуг. Загалом близько 800 людей за підтримки Київської обласної служби зайнятості змогли отримати допомогу, працевлаштуватися або розпочати власний бізнес", — зазначив директор Департаменту соцзахисту населення КОВА.

Він додав, що нині розробляється нова програма соціальної підтримки військових та їхніх сімей на наступні 2 роки. Фінансування буде не меншим, ніж тогоріч — 88 млн грн.

"Виплати передбачені військовослужбовцям, особам з інвалідністю внаслідок війни, а також дітям, які втратили одного з батьків через війну. Крім того, за цією програмою надаватиметься допомога членам сімей загиблих", – розповів Ігор Мещан.

Для підтримки ветеранів при облдержадміністрації створена Координаційна рада з питань ветеранської політики та волонтерів. Діє також "Київський обласний центр допомоги Захисникам України", нагадали в КОВА.

Що відомо про заходи підтримки ветеранів на Київщині

"Український ветеранський фонд" запустив програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників. Можна отримати до 1 млн грн на розвиток власної справи.

Також у Києві допомагатимуть ветеранам розвивати власний бізнес.

На Київщині реалізують пілотний проєкт з надання безоплатної стоматологічної допомоги військовослужбовцям.

На Київщині хочуть комплексно супроводжувати поранених військових та їх родини під час лікування.

Червоний Хрест України та київська влада підписали Меморандум про співпрацю в реабілітації українців, які постраждали під час війни.

У Києві презентували новий цифровий сервіс "Електронний кабінет Захисника" для військовослужбовців та ветеранів. За допомогою нього можна буде замовити та оформити близько 45 муніципальних послуг та понад 140 — державних.