"Збирання цієї культури на Хмельниччині лише почалося, а за показниками її врожайність найвища в країні". Про що йдеться

Збір врожаю. Фото: Ілюстративне (УНІАН)

На полях Хмельниччини аграрії розпочали збирати цукровий буряк та сою. Остання культура наразі лідирує за показниками врожайності, серед інших українських регіонів.

Про це Суспільному розповів начальник обласного управління агропромислового розвитку та земельних відносин ОВА Олег Омелянюк.

"На сьогодні ця культура зібрана з 12% площ, середня урожайність становить 32 центнери з гектара, що є найвищим показником в Україні. Але підбивати підсумки ще рано, адже збирання культури тільки почалося", — каже Омелянюк.

За його словами, цукровий буряк розпочали збирати на незначних площах. На сьогодні збір культури здійснили лише на 3% площ, а це близько однієї тисячі гектарів.

"Тільки на одному Старокостянтинівському цукровому заводі розпочався сезон цукроваріння. Решта цукрових заводів почнуть роботу до кінця вересня", — додає посадовець.

Також, на сьогодні, озимий ріпак висівається практично всіма сільгосппідприємствами області. Адже, вони економічно зацікавлені у цьому, переконаний начальник обласного управління агропромислового розвитку.

"Він має високу стабільну ціну в межах 13-15 тисяч гривень за одну тонну, і це перші кошти, які агроформування отримує за продаж сільськогосподарської культури, і може за них здійснювати наступні роботи, зокрема посів озимих культур урожаю наступного року. Рентабельність вирощування ріпаку становить понад 25% ", — каже Омелянюк.

Посів цієї культури стартував в серпні поточного року.

"У планах посіяти близько 85 тисяч гектарів озимого ріпаку, що на п'ять тисяч гектарів менше показників попереднього року. Станом на сьогодні озимий ріпак посіяно на площі понад 80 тисяч гектарів, або 96% до запланованого", — розповідає посадовець.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.