Двоє учнів з Черкас "мінували" будівлю військової адміністрації та торговельний центр — СБУ

Фото СБУ в Черкаській області

У Черкасах двоє старшокласників місцевої школи у липні 2023 року повідомили про "мінування" обласної військової адміністрації та міського торговельного центру.

За даними слідства, підлітки діяли за вказівкою представників ФСБ, повідомила Суспільному речниця управління СБУ в Черкаській області Катерина Дрога.

Фото СБУ в Черкаській області

"Вони завербували обох школярів через підконтрольні Росії телеграм-канали. Для вербування українських підлітків росіяни використовують саме такі канали, а також заборонену соцмережу «Вконтакте» та ігрові інтернет-платформи. На цих ресурсах представники спецслужб РФ «знайомляться» з дітьми і пропонують їм співпрацю. Дуже часто при цьому застосовують шантаж та психологічні маніпуляції, а також пропонує «легкі» гроші. Перед відправленням повідомлень про фейкові мінування «анонімні терористи» отримують від своїх російських кураторів перелік «пріоритетних» об’єктів в Україні", — зазначила речниця.

Фото СБУ в Черкаській області

Щодо ситуації в Черкасах, за інформацією речниці, наразі триває розслідування за статтею 259 Кримінального кодексу України — свідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності. Санкція цієї статті передбачає покарання до восьми років позбавлення волі.

"У таких випадках, якщо дитині не виповнилося 16 років, то за вчинений злочин відповідають її батьки або люди, що їх заміняють", — додала Катерина Дрога.

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України