У річницю "часткової мобілізації" в РФ британська розвідка проаналізувала труднощі російського війська

Російські військові. Фото: Головне управління розвідки МО України

Відсутність у російському війську регулярних ротацій підрозділів, які не несуть бойового чергування, з високою ймовірністю є одним з найважливіших факторів, що сприяють низькому моральному духу росіян.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

У британській розвідці нагадали, що 21 вересня минає річниця оголошення президентом Росії Володимиром Путіним "часткової мобілізації" 2022 року, під час якої близько 300 000 російських резервістів були призвані на службу в Україну.

Як відзначили британські розвідники, 15 вересня 2023 року голова комітету з оборони Державної думи Росії, колишній генерал Андрій Картаполов знову заявив, що мобілізовані військовослужбовці зобов'язані служити на час проведення так званої "спеціальної військової операції". Він також заявив, що ротація особового складу із зони бойових дій під час проходження служби неможлива.

“Відсутність регулярних ротацій підрозділів, які не несуть бойового чергування, з високою ймовірністю є одним з найважливіших факторів, що сприяють низькому моральному духу росіян, а також нездатності російської армії проводити підготовку вищого рівня з моменту вторгнення”, — йдеться у звіті британських розвідників.

Відсутність такої підготовки, ймовірно, є причиною труднощів Росії у проведенні успішних комплексних наступальних операцій, зазначили у британській розвідці.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У ГУР заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

У Росії 1 квітня 2023 року розпочався новий набір військовослужбовців контрактників. Міноборони РФ планує поповнити армію на 400 тисяч солдатів.

4 серпня президент РФ Володимир Путін підписав закон, який підвищує вік призову громадян на військову службу з 18 до 30 років і заборону призовникам на виїзд за кордон.

25 серпня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що призов у Росії йде постійно і кожного місяця вдається мобілізувати від 20 до 22 тисяч людей і зараз розглядається варіант призову додатково 450 тисяч.

3 вересня у британській розвідці заявили, що у спробах уникнути мобілізації перед президентськими виборами в Росії, Кремль вербує на війну в Україні іноземців, зокрема мігрантів з Центральної Азії. За даними розвідки, у Росії є щонайменше шість мільйонів мігрантів із Середньої Азії, яких Кремль, ймовірно, вважає потенційними новобранцями.