Закон про е-декларування з правкою президента. Як голосували депутати з Кіровоградщини

Інфографіка
Голосування у Верховній раді України. Фото ілюстративне: УНІАН

20 вересня Верховна рада України схвалила законопроєкт про електронне декларування з правкою президента Володимира Зеленського про відкриття реєстру декларацій. Під час минулого голосування, 5 вересня, відкриття реєстру парламент не підтримав. Суспільне дізнавалось, як голосували депутати з Кіровоградської області.

Документ підтримали 341 нардеп. П’ятеро з семи парламентарів-представників Кіровоградщини проголосували "за", двоє не голосували.

Повністю результати поіменного голосування за законопроєкт можна переглянути тут.

Закон про е-декларування з правкою президента. Як голосували депутати з Кіровоградщини. Колаж: Суспільне Кропивницький

Підтримали законопроєкт з президентською правкою представники фракції "Слуга народу" Олександр Дануца, Ігор Мурдій та Юрій Кузбит, позафракційні депутати Олесь Довгий та Богдан Торохтій.

Олег Тарасов з фракції політичної партії "Слуга народу" та Олег Воронько з депутатської групи "Відновлення України" не голосували.

Що відомо про декларування під час війни

Електронне декларування — один з важливих кроків антикорупційної реформи України після Революції Гідності.

У перші тижні повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року обов’язкове подання декларацій було призупинене.

Як повідомили у Transparency International Україна, лише третина всіх посадовців подали декларації за 2021 рік.

"Швидше за все, наступного року кількість поданих декларацій скоротиться ще більше, адже якщо їх подання перетворюється у «добровільне», то де-факто це означає демонтаж однієї з ключових антикорупційних реформ", — заявили в організації.

У вересні 2022 року голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зареєстрував законопроєкт про повернення обовʼязкового декларування "Про внесення змін до деяких законів України з метою виконання вимог Європейської комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського союзу" 8071. Антикорупційний комітет схвалив цей документ 18 жовтня 2022 року, але він досі не винесений на розгляд до Верховної ради.

30 січня 2023 року посли країн G7 та ЄС виступили за якнайшвидше ухвалення в Україні Державної антикорупційної програми та відновлення е-декларування та фінансового звітування політичних партій.

5 вересня Верховна рада ухвалила в цілому законопроєкт №9534 про повернення е-декларування, однак не підтримала правку про негайне відкриття реєстру е-декларацій.

6 вересня на сайті президента з'явилася петиція з вимогою ветувати законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту для відновлення публічного доступу до реєстру декларацій. Звернення за день набрало необхідну кількість підписів.

12 вересня президент Володимир Зеленський ветував закон №9534 про відновлення електронного декларування, і закликав нардепів якнайшвидше проголосувати за відкриття реєстру декларацій.