Коштують більше мільйона гривень: з України хотіли вивезти колекцію радянських орденів

Ордени, вилучені з міжнародної посилки. Фото: Київська митниця/Facebook

Київські митники вилучили з міжнародної посилки, що прямувала до Франції, шість орденів СРСР вартістю 1,4 млн грн. Два з них належали одному з організаторів "червоного терору" в Україні. Нагороди пересилали з порушенням митних правил.

Про це йдеться у дописі Київської митниці у Facebook.

За документами, посилки хотіла відправити за кордон жителька Дніпра.

Серед виявлених нагород — чотири ордени "Красного Знамени", орден "Отечественной войны" ІІ ступеня, нагрудний знак "Бойцу Красной Гвардии и Красному партизану". Усі вони виготовлені з коштовних металів: срібла і золота з домішками міді.

На декількох нагородах є пломби та паперові наліпки, що свідчить про можливу приналежність до фондів музею чи колекцій.

За даними експертів, два ордени "Красного Знамени" з міжнародної посилки належали Єфіму Євдокімову — представнику карального органу СРСР —ВЧК-ОГПУ. Він отримав нагороди у 20-х-30-х роках минулого століття за репресії проти працівників вугільної та металургійної промисловості в межах "шахтинської справи" на Донбасі.

У поданні до нагородження Євдокімова як про "заслугу" згадується про знищення ним близько 12 тисяч людей.

Один з орденів "Красного Знамени" оцінили у 743 тис. грн, інший — у 285 тис. грн, повідомили представники митниці.

Нагороди, що пересилаються з порушенням митного законодавства, підлягають вилученню.

Що відомо про спроби пересилання культурних цінностей з України

Культову статуетку античного бога Серапіса київські митники вилучили з міжнародної посилки, яка прямувала до Франції. За даними експертизи — це культова фігурка 2 ст. н.е.

Київська митниця запобігла незаконному вивезенню до Польщі 18 цінних старовинних монет, чотири з яких визнано культурною та історичною цінністю, а решта мають історичну цінність.

З України до Канади хотіли переслати Біблію, датовану ХІХ століттям. Відправник з Одеси задекларував її як звичайну книгу.

Київські митники конфіскували монети часів Римської імперії, які відправляли до США, Канади та Чилі.

Працівники столичної митниці завадили переправленню за кордон колекції археологічних знахідок часів Римської імперії та Київської Русі.

На початку квітня у Києві презентували артефакти, врятовані від незаконного вивезення з України. Серед 469 експонатів — старовинні монети, ордени та медалі, предмети холодної зброї та військового спорядження від епохи бронзи до 19 ст.