Сергій Кальцев достроково склав повноваження депутата Запорізької облради та голови політичної партії "ОПЗЖ"

Сергій Кальцев, депутат Запорізької облради та голови політичної партії "ОПЗЖ". Фото Суспільне Запоріжжя

Запорізька територіальна обласна виборча комісія ухвалила рішення про дострокове припинення повноважень депутата та голови політичної партії "Опозиційна платформа — За життя" Сергія Кальцева.

Про це журналістам Суспільного повідомив голова Запорізької територіальної обласної виборчої комісії Віталій Чумаченко.

Сергій Кальцев написав заяву про припинення депутатських повноважень на підставі пункта 3, частини 2, статті 5 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.

У цьому пункті йдеться про припинення повноважень через припинення громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України.

Сергій Кальцев, депутат та голова політичної партії "ОПЗЖ". Фото: скриншот з сайту Запорізької обласної ради
"Адвокат Сергія Кальцева особисто мені приніс заяву. Другу — на облраду, в мене дві заяви є. Конкретно заява була на комісію, і конкретно на облраду. Облрада зафіксувала і відправила на нас", розповів Віталій Чумаченко.

Запорізька обласна виборча комісія не може обрати наступного за черговістю депутата та очільника партії, оскільки в Україні з 15 вересня 2023 заборонена діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя", підкреслив посадовець.

Нагадаємо, що Сергій Кальцев є братом Володимира Кальцева, народного депутата Верховної Ради України, який входить до складу депутатської групи "Платформа за життя та мир".

Що відомо про заборону ОПЗЖ

20 березня 2022 року Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану.

28 березня 2022 року Верховна рада отримала закон проекту №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. Того ж дня партія "Опозиційна платформа — за життя" заявила про призупинення своєї діяльності.

12 квітня 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання лідера "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука, який раніше втік з-під домашнього арешту. Пізніше Віктора Медведчука обміняли на українських полонених із "Азовсталі".

14 квітня 2022 року на засіданні Верховної ради оголосили рішення Ради національної безпеки та оборони про призупинення діяльності фракції ОПЗЖ в парламенті.

21 квітня 2022 року у Верховній Раді оголосили про створення депутатської групи "Платформа за життя та мир", для якої увійшли представники забороненої партії "Опозиційна платформа — За життя". Очолив групу Юрій Бойко.

3 травня 2022 року депутати Верховної ради заборонили діяльність проросійських партій, підтримавши законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій".

15 вересня 2022 року Верховний суд України остаточно заборонив діяльність партії "Опозиційна платформа – За життя", крім того, кільком депутатам ОПЗЖ оголосили про підозру у держзраді та позбавили громадянства. Проросійська партія була заснована в 2018 році, більшість її учасників були колишніми членами "Партії регіонів".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber