Вінницькі студенти ознайомилися з технікою та специфікою роботи представників екстрених служб

Зустріч студентів з представниками екстенних служб. Фото: Суспільне Вінниця

У Вінницькому технічному фаховому коледжі вперше провели день рятівника. Участь у ньому взяли близько 500 студентів. На 9 локаціях для першокурсників влаштували майстер-класи, тренінги і зустрічі з представниками екстрених служб.

Про це Суспільному розповіла директорка навчального заходу Світлана Василюк.

Свою техніку та роботу молоді продемонстрували ДСНС, нацгвардійці, обласний центр екстреної медичної допомоги та піротехніки.

Фото: Суспільне Вінниця

На одній із локацій командир відділення державної пожежно-рятувальної частини №1 Руслан Ковальчук розповів про будову та комплектацію пожежної машини та нагадав правила поводження з вогнем.

"Нам розказували і показували різні прилади, які гасять пожежу. Також ми заходили в машину, фотографувалися там. Я дуже зацікавлена цією сферою, мені дуже сподобалося", – розповіла першокурсниця Софія Ратовська.

Фото: Суспільне Вінниця

Наступна локація – “піротехніки”, на якій сапер Тарас Скрипник показав зразки сучасних мін, гранат, артилерійських снарядів та поведінку поводження з ними.

"Розказуємо їм, що коли вони знаходять такий предмет, то треба це місце промаркувати. Зателефонувати в 101, або 102, намагатися до цього місця нікого не підпускати, поки не приїдуть екстрені служби", – розповів рятувальник Тарас Скрипник.

"Найбільше запам’яталося про міну, яка керується дистанційно та відкривається. Дуже цікаво. Під час воєнного стану кожен має бути усвідомлений і знати, що робити при таких ситуаціях. Потрібно не панікувати і дзвонити у відповідні служби", – зазначила першокурсниця Софія Гуць.

Серед локацій екстрених служб і “нацгвардійці”. Інструктор з бойової підготовки однієї з військових частин міста Сергій розповів студентам про зброю української армії та навчав студентів як правильно збирати та розбирати автомат.

Фото: Суспільне Вінниця

Приміряв на себе форму правоохоронців 15-річний Максим Вакарчук. Каже, йому завжди була цікава ця професія.

"Нам розказували про те, що роблять поліцейські, як слідкують за порядком, як уникають порушень. Також було дуже цікаво подивитися на всяку зброю, різне спорядження", – розповів першокурсник Максим Вакарчук.

Фото: Суспільне Вінниця

Участь у навчаннях взяли 470 студентів перших і других курсів вінницького технічного фахового коледжу. Тривали вони впродовж 2-х годин у дві зміни. Пообіді представники екстрених служб провели тренінги й для старших курсів.