Волонтери з Харкова привезли вікна жителям сіл, що були деокуповані рік тому

Для жителів деокупованих сіл Студенок, Яремівка та Довгеньке волонтери із Харкова привезли нові вікна. Жителі сіл ремонтують будинки понівечені боями та п'ятимісячною російською окупацією.

Волонтери благодійного фонду "Волонтерська ЮА" привезли десять комплектів вікон у село Студенок, два — у село Яремівка та вісім — у село Довгеньке.

Будинок, який відновлюють у селі Яремівка, Харківська область. Фото: Суспільне Донбас

"У будинку був склад боєприпасів, в нього прилетіла ракета і почало розриватись, розлітатись. Хата була розбита. Зараз вже відновили стропильну систему, волонтери дали шифер, ми вже поклали", — показав місцевий житель Олександр будинок сусіда.

Його будинок також постраждав від обстрілу: "Міна у двох метрах від хати впала. Трошки побило вікна, трошки побило дах, стіна осколками пошкоджена".

Житель села Студенок Олександр Мицай, Харківська область. Фото: Суспільне Донбас

"Був "приліт" у травні. Я була на клумбі, рвала бур'яни — летіла міна. Я сама бачила, за 15 метрів стояла, — земля вгору піднялася та потрапило в клумбу біля порогу", — розповіла Людмила Мицай.

Жителька села Яремівка Людмила Мицай, Харківська область. Фото: Суспільне Донбас

Завдяки допомозі волонтерів Олександр перекрив дах на своєму будинку. Тепер планує міняти вікна.

Перекритий дах у будинку, село Яремівка, Харківська область. Фото: Суспільне Донбас

Благодійний фонд до цих деокупованих сіл привозить допомогу вдруге. За словами волонтерки Мір'ям, в серпні привезли 40 тонн будівельних матеріалів для ремонту покрівель.

"Ми привозимо матеріали деяким людям, які не можуть собі допомогти побудуватись самостійно. Наша будівельна команда допомагає в будівництві: ми допомагаємо відновити 48 будинків", — розповіла волонтерка.

Волонтерка Волонтерка Благодійний фонд "Волонтерська ЮА" Мір'ям, Студенок, Харківська область. Фото: Суспільне Донбас

Села Студенок, Яремівка та Довгеньке були під контролем окупантів п'ять місяців. У вересні 2022 року Сили оборони України звільнили ці населені пункти.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram