Компенсація за втрачений урожай: терміни виплати жителям Миколаївщини подовжені

Підтоплений город у Снігурівській громаді. Миколаївщина, червень 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Аграріям Миколаївської та Херсонської областей, які втратили врожай внаслідок підриву греблі Каховської гідроелектростанції, Кабінет Міністрів України продовжив термін подання заяв і виплати компенсацій до 31 жовтня 2023 року.

Про це повідомили у Комітеті з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України.

Згідно з Порядком допомога надається аграріям, які мають у власності земельну ділянку для особистого господарства або будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських споруд, також земельну ділянку для індивідуального садівництва.

"Терміни подання заяви та копію документа, що підтверджує право власності на земельну ділянку подовжено до 31 жовтня 2023 року. Збільшено з 10 до 20 днів термін розгляду заяви Комісією. Також подовжено до 30 листопада 2023 року термін ухвалення рішень обласними військовими адміністраціями про виплату компенсацій", — йдеться у повідомленні.

Розмір допомоги становить 3 318 гривень за одну сотку земельної ділянки, на якій втрачений врожай овочів. Допомога надається на площу не більше 20 соток у Миколаївській області та не більше 30 соток у Херсонській області.

За даними Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації, в області 748 присадибних ділянок, що зазнали підтоплення, це близько 142 гектарів землі. Найбільша їх кількість у Снігурівській міській територіальній громаді.

Що відомо

  • Кабінет Міністрів України 4 серпня 2023 року ухвалив Постанову № 807 "Про затвердження Порядку надання одноразової грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції за втрачений врожай". Постанова набула чинності 7 серпня.
  • 12 серпня Уряду ухвалив Постанову №980 "Про внесення змін до Порядку надання одноразової грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції за втрачений врожай".

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.