В берцях, з автоматом та за плетінням маскувальної сітки: черкащанка Людмила Харченко створює переможні ляльки-мотанки

Ексклюзивно
Суспільне Черкаси

Людмила Харченко у музеї Богдана Хмельницького в Чигирині презентувала близько ста ляльок-мотанок війни. Це перша персональна виставка майстрині. Кожен виріб має свою історію.

Серед ляльок у Людмили Харченко є власний авторський витвір — площинна мотанка.

Майстриня Людмила Харченко зробила мотанку берцях і з автоматом, за плетінням маскувальної сітки, чи здійнявши руки до неба. Часи змінилися, війна не оминула навіть творчість, розповіла Людмила Харченко.

"З першого дня великої війни була зупинка. Я не робила нічого. Через пів року натхнення повернулося. І перша робота з’явилася на 200 день війни".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Першою після повномасштабного вторгнення майстриня зробила дівчину у вишиванці та камуфляжі. Тут є ляльки-волонтерки, матері, які проводжають своїх доньок. Є ті, що плачуть, бо прощаються з рідним домом. Мотанка "Смуток", лялька "Мамине благословіння" та "Покрова". Є композиція створена під сяйво свічки та ліхтаря.

"Коли мама захоче забавити дитя, вона його кладе спати, а він підіймається – такий неслухняний хлопчик. Вона хотіла б йому читати книжку".

Суспільне Черкаси

А це авторська площинна лялька, яку зробила Людмила.

"Вона має площину, самостійно не стоїть. Тому я придумала такі підставочки, щоб її було видно. Надихнулася я майстринею, яка проживає у Бердянську у неї були такі малесенькі лялечки".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Основа таких виробів — в’язання джгутових ниток.

"Ця техніка мені цікава і близька, тому що я люблю в’язати".

Суспільне Черкаси

Суспільне Черкаси

Свою виставку Людмила назвала "Обіймаю тебе, моя Україно!". Розповіла, що в експозиції створила особливий куточок. Це ляльки, які віщують Україні мир та перемогу.

"Я мала сподівання, коли закінчу цю роботу настане перемога. Лялька на виставці, перемога не настала, але є сподівання, що вона все-таки буде. Перемога у нас є. І ми дуже чекаємо, щоб це було якомога скоріше".

Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України