Нова набережна, оновлення транспорту та відновлення Харкова — про що говорили на інвестиційному форумі Kharkiv: Restart

Фото: Марія Солодовнік/Суспільне Харків

Пілотні проєкти відновлення Харкова, майбутня реконструкція Лопанської набережної, оновлення громадського транспорту — серед інвестиційних планів, які обговорили під час форуму Kharkiv: Restart. Він відбувся у Києві 19 вересня.

Про це повідомила пресслужба міськради.

"Ми працюватимемо над тим, щоб залучати інвестиції, надаватимемо всі можливі умови в наших індустріальних парках, виділятимемо земельні ділянки, підключатимемо до міських комунікацій", — сказав під час форуму міський голова Ігор Терехов.

Харківський міський голова Ігор Терехов на інвестиційному форумі, 19 вересня 2023 року. Фото: Харківська міська рада

Заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба та голова наглядової ради Урядового офісу із залучення та підтримки інвестицій Давид Арахамія під час форуму Kharkiv Restart, 19 вересня 2023 року, Київ. Фото: Харківська міська рада

Заступник керівника Офісу президента Олексій Кулеба, який виступив на форумі, сказав, що місту та регіону треба приділити увагу безпеці та інклюзивності.

"Безпека для людей — це стабільність і стійкість. Наші міжнародні партнери говорять, що українська нація — це кіборги, і перед нами стоїть завдання створити інклюзивне середовище в наших містах, щоб пишатися собою та нашими воїнами", — сказав Кулеба.

За словами голови наглядової ради Урядового офісу з залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Давида Арахамії, сказав, що у Харків можуть інвестувати три категорії інвесторів.

"Перший — держава, яка відіграватиме вирішальну роль. З Харкова найбільша кількість нардепів, тому у вас є потужне лобі в парламенті. Другий — це приватні інвестори. Харків'яни — креативні люди і інвестуватимуть у місто, попри війну. І третій — іноземці, з боку яких є велика увага до Харкова", — сказав Арахамія.

Візуалізація зеленої зони у Харкові. Фото: Харківська міська рада

Проєкт "Лопанська набережна" та "Науковий парк"

Серед проєктів розвитку міста Ігор Терехов презентував ідею реконструкції простору Лопанської набережної, створення "Наукового парку" — це розробка інноваційного мікрорайону змішаного використання, реконструкція Привокзальної площі та створення зеленої зони в Журавлівському гідропарку.

Також Терехов планує створити на території вокзалу "Левада" сучасний транспортний хаб та торгово-розважальний культурний центр, а також мікрорайон на Олексіївці з новим житлом, офісами та об'єктами соцсфери.

"Ми створюємо нову екосистему міста. Залучаємо кредитні ресурси Європейського інвестиційного банку і Європейського банку реконструкції та розвитку. Багато проєктів стосуються транспортної інфраструктури. Наприклад, створення служби муніципального таксі на електромобілях. Також плануємо розвивати «зелену» енергетику", — сказав міський голова.

Оновлення громадського транспорту

Міськрада планує придбати рухомий склад для метрополітену, електробуси, тролейбуси та трамваї, перемовини провели з ТОВ "Шкода транспортейшн Україна".

Генплан відбудови Харкова

У розробці концепції Генплану Харкова взяли участь понад 800 людей, його розробляють спільно з фондом британського архітектора Нормана Фостера. Під час форуму розповіли про п'ять пілотних проєктів відбудови, зокрема, будівництво сучасних багатоквартирних будинків за енергозберігальними технологіями.

"Для цього розглядається можливість запуску в Харкові виробництва модульних конструкцій", — додав співголова відділу архітектури та технологій фонду Альберто Сендоя.

Пошкоджена обстрілами РФ багатоповерхівка на Північній Салтівці. 5 серпня 2023 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Секретарка Європейської економічної комісії ООН та менеджерка проєкту UN4Kharkiv Гульнара Ролл сказала, що за підтримки уряду Німеччини пілотні проєкти будуть розроблятися детальніше.

Повернення бізнесу

У Харкові та області реалізуються проєкти з відновлення на суму понад 3 мільярди гривень, сказав під час форуму начальник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

"Від окупантів постраждали більш як 20 тисяч підприємств області, 30% з яких вимушено припинили діяльність. Втім, зараз 60% з них готові відновлювати роботу та інвестувати в розвиток. Вкрай важливим поштовхом для нових інвестицій мають стати рішення щодо особливих умов для інвесторів, які зараз готуються для Харківщини Міністерством економіки за участі органів влади усіх рівнів", — додав Синєгубов.

Також під час форуму оголосили, що Харків та Кошице стали містами-партнерами. Сторони підписали угоду та домовилися реалізувати спільні проєкти, підтримувати розширення прямих контактів між представниками міст та громадськими об’єднаннями.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube