У Полтаві відкрили виставку фотографій, знятих військовослужбовцями тероборони

Суспільне Полтава

У Полтаві відкрили виставку світлин "Шляхом війни". Автор ідеї, військовослужбовець з Полтави, Віталій Запека відібрав фотографії, зроблені бійцями кожної з бригад тероборони та організував всеукраїнський тур.

Про що фотопроєкт "Шляхом війни"

20 світлин увійшло до проєкту "Шляхом війни". Автор ідеї, військовослужбовець з Полтави Віталій Запека, розповів, що ці фотографії зняті бійцями територіальної оборони з весни по осінь 2023 року.

"Багато моїх друзів-чоловіків воюють. Кум у нас уже, на жаль, віддав своє життя, брат троюрідний також. Це історія наша, яку треба всім показувати, і всі повинні її бачити", — каже місцева жителька Лілія Маркевич.

Експозиція виставки в Свято-Успенському соборі. Суспільне Полтава

"Вони були зняті абсолютно на всіх напрямках, на яких воює наше ТрО: ТрО київське, ТрО сумське, ТрО полтавське. І от якраз бійці територіальної оборони зняли ці знімки, так би мовити, зафільмували життя власних підрозділів", — говорить координаторка проєкту в Полтаві Наталія Дацій.

Яке буде продовження фотопроєкту

Військовослужбовець Віталій Запека зараз перебуває на Донеччині. Він розповів, що нині в Україні публікують лише п’яту частину з відібраних фото. Пізніше розглянуть можливість оприлюднення наступних двадцяти фото.

Виставка "Шляхом війни" у Свято-Успенському соборі. Суспільне Полтава

"Мені стало боляче, що в світі ці світлини бачитимуть, а в Україні люди, бійці, події, які варті уваги, варті поваги, їх не бачать. Тому вмовив пресслужбу ТРО України для того, щоб поділитися цими фото. Загалом, підготованих світлин понад 100, зроблених під виставковий формат, і робилися вони для того, щоб подорожували Європою", — каже автор проєкту Віталій Запека.

Співорганізаторка проєкту, голова благодійної організації «Полтавський батальйон небайдужих» Наталія Гранчак розповіла Суспільному, що частину виставки Віталій Запека показував у Полтаві раніше.

Автор фотографій — військовий з Полтави Віталій Запека. Суспільне Полтава

"Нещодавно, на «Благопросторі» (простір на Соборному майдані у Полтаві – ред.) ми проводили презентацію його книг, читачі могли з ним познайомитися, коли він на декілька днів приїхав у відпустку до Полтави і там він поділився вже готовою виставкою, яка вже мандрує різними містами України. Після нас вона поїде в Дніпро, Кропивницький, до Львова", — говорить голова БО «Полтавський батальйон небайдужих» Наталія Гранчак.

"Я думаю, що місто місту передаватиме ці роботи і я думаю, що майже всі обласні центри України приймуть ці роботи до себе", — говорить координаторка проєкту в Полтаві Наталія Дацій.

Виставка триватиме до 22 вересня у Свято-Успенському соборі.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook