Знижує тривогу та депресію: черкащанкам та переселенкам допомагає віртуальна психологія

Суспільне Черкаси

У Черкасах для надання психологічної допомоги, почали використовувати віртуальну реальність. Психологічну реабілітацію надають охочим завдяки спеціальним шоломам, які створюють візуальні та акустичні ефекти.

Як повідомила Суспільному менеджерка організації "Затишно space" Ольга Садова, ця мережа безоплатно допомагає жінкам і дітям.

Пейзажі Карпат, горіння каміна чи плавання медуз можна побачити завдяки спеціальному шолому, розповіла черкащанка Юлія. Вирішила зануритися у віртуальну реальність, бо останнім часом відчуває тривожність.

"Обстановка в країні, і в мене дитина ще невелика. Дуже велика напруга вдома, а тут я отримую розслаблення, спілкуюся з людьми".

Суспільне Черкаси

Юлія прийшла на сеанс вже вдруге:

"Я отримала велике задоволення. Дивилася ролик із каміном і отримала заспокоєння, релакс. Сьогодні бачила медуз, медузи мені дуже сподобалися".

Суспільне Черкаси

Використання технологій віртуальної реальності, коли люди можуть поринути у доволі різні атмосфери, знижує симптоми тривоги та депресії, розповіла психологиня Людмила Бобух.

"Можливо, в людини немає можливості подорожувати, або змінити якось обстановку і тому це перш за все для того, щоб людина змогла трошки поринути в інший світ. Підібрані спеціальні подорожі, тобто кожна сесія буде називатися подорож і ця подорож має якусь мету, ну, наприклад, приховування думок чи емоцій, подолання стресу, тривоги, депресії".

Суспільне Черкаси

Утім, психологиня додала, що робота з таким шоломом має протипоказання:

"Якщо в людини підвищена світлочутливість, або ознаки контузії. І іноді людині не дуже підходить, можливо є якесь легке закачування".

Суспільне Черкаси

Над шоломами працювали українські програмісти, зазначила Ольга Садова, менеджерка мережі "Затишно Space", яка психологічно, юридично та соціально підтримує жінок:

"VR-технлогії – це розробка Aspichi, тобто, це організація, яка розробила цю технологію".

Суспільне Черкаси

Випробувати на собі ефективність шолома, що створює нову реальність, можна безоплатно:

"Наш спейс відкритий простір для жінок, для будь-якої жінки. Для жінок з дітьми, це не тільки ВПО, це і жінки місцеві і скористатися такою можливістю теж можуть всі".

Суспільне Черкаси

Маєте новину про події з життя на Черкащині? Надсилайте сюди

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України